sobota 18. ledna 2014

Jak vybrat Váš osobní drahý kámen


Dnes je celkem běžné, že lidé mají svůj osobní kámen. Osobní kámen může být spojen se znamením zvěrokruhu nebo měsícem narození. Může to být kámen ve šperku, který máte rádi, nebo „jen“ kámen vaší oblíbené barvy. Vždy to ale bude váš osobní drahý kámen, ke kterému budete cítit hluboký vztah.
Slavný americký prorok Edgar Cayce říkal, že všechny drahé kamenyy mají vibrace, ale ne všechny fungují na lidi stejně. Chcete-li mít nejlepší výhody z kamene, pak musí být přítomen hluboký cit pro drahý kámen.
Metody, které lze použít k nalezení vašeho osobního kamene:
Drahé kameny podle planet
V raných textech Ájúrvédy a Tantry se některé drahé kameny týkaly konkrétních částí těla. Devět drahých kamenů je spojeno s planetami a částmi Měsíce. Tuto metodu často používají lidé, kteří mají problémy s částmi těla a hledajívhodný osobní léčivý kámen.

Drahé kameny podle Zvěrokruhu
Další východní metoda jak vybrat kámen je ta, že najdete kameny, které jsou propojeny s vaším znamením Zvěrokruhu. Při tomto způsobu výběru je nutno mít na paměti, že každé znamení Zvěrokruhu má i kameny, kterým je třeba se vyhnout! Přehled všech drahých kamenů podle znamení najdete ZDE:

Drahé kameny podle data narození
Na Západě již v pátém století před naším letopočtem bylo dvanáct kamenů, které zdobily náprsník hebrejského velekněze a byly spojeny s dvanácti znamení zvěrokruhu, a později pak s dvanácti měsíci v roce. Drahé kameny, tradičně přiřazené ke každému měsíci, určuje především anglosaská kultura.

Drahé kameny podle barev
Vaše instinktivní reakce na různé barvy vám pomohou vybrat ten správný drahý kámen pro vás. Použijte metodu podle barev k nalezení kamenů, které vám pomohou na delší dobu, nebo pro určitý účel. Ujistěte se, že budete mít na paměti jasný záměr při použití této metody.
Shromážděte kolekci papíru, látky či kamenů v těchto barvách: červená, růžová, hnědá, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová, bílá, černá, šedá. Umístěte tento výběr barev nebo barevných kamenů přímo před vás. Zavřete oči a nechte váš dech se uklidnit. Myslete na to, že budete upozorněni na kámen nebo barvu, až otevřete oči. Barva nebo kámen, na které váš pohled padl je váš osobní kámen. Pokud jste použili barevné látky či papír, projděte si nabídku obchodu s léčivými kameny  a hledejte drahý kámen stejné barvy. Zcela jistě naleznete ten váš.

Drahé kameny podle jejich významu
Některé kameny mají vlastnosti, které vypadají, že odpovídají vašim osobnostním charakteristikám. Tyto vlastnosti z nich činí velmi užitečné osobní kameny. Další možností je vybrat si kameny podle vlastností, které chcete v sobě rozvíjet. Například, pokud máte těžké rozhodování, můžete si vybrat fluorit. Přečtěte si důkladně význam drahých kamenů při použití této metody.


Drahé kameny v mnoha barvách

Žádné komentáře:

Okomentovat