neděle 26. října 2014

Larimar je kámen dávné moudrosti Atlantidy

Larimar je ztělesněním klidného moře a energie oblohy. Svojí jemnou uklidňující modrou a tyrkysovou barvou žíhanou bílými vzory připomíná tanec slunečního světla ve vodách Karibiku. Navozuje starověkou moudrost Atlantidy a léčivou sílu delfínů vedoucí k harmonizaci těla a duše. Larimar je jedním ze zásadních kamenů elementu Vody, přesto se ale rodí z Ohně díky jeho sopečnému původů. Jako jeden mála krystalů na vyrovnání polarity těchto energií - Vody a Ohně, Larimar úžasně zklidňuje negativní nálady, obavy, zmírňuje stres a pečuje o fyzické a emocionální tělo. Je silným kamenem pro meditaci   a připojení k božské Ženskosti , a je zvláště užitečný při uvolnění citové vazby , vzorů nebo principů, které již slouží nejvyššímu dobru.Larimar je jedním z mála krystalů k vyvážení polarity energií, zmírňuje temperament, zklidňuje obavy, zmírňuje stres a pečuje o fyzickou a emocionální stránku lidského těla. Je silným kamenem pro meditaci, vhodný je zejména pro uvolnění emocionálních vazeb, vzorů a principů, které přestanou být užitečné. Je kamenem jasné komunikace, poskytuje sílu a odvahu potřebnou k otevřené komunikaci přímo od srdce.

Přívěsek z larimaru v nejvyšší kvalitě. Pro takto krásné šperky
se používá larimar z jednoho promile celkové produkce. Jen tak málo
kamenů je vhodných pro vybroušení do podoby šperku, který je na obrázku.
Cena takového přívěsku začíná v USA na 250 dolarech.... Současná nabídka
šperků z prvotřídního larimaru na celosvětovém trhu je kolem pouhého
jednoho tisíce kusů.

Co je kámen larimar

Larimar je vzácná modrá odrůda pektolitu, která se nachází pouze v Dominikánské republice v Karibiku. Vyskytuje se ve formě jehlovitých krystalů, rostoucích společně v pevném uskupení a formujících se v dutinkách čedičové lávy. 
Je-li v pektolitu místo vápníku zastoupena měď, vznikají krásné průsvitné odstíny s patrným jemně modrým, bílým nebo tyrkysovým zbarvením krystalů s bílými pruhy a vzory, které mohou navíc obsahovat červená nebo hnědá místa vznikající vlivem oxidace nebo inkluzemi hematitu. Krystal, který má intenzivnější modré zbarvení uvnitř a větší kontrast, je vzácnější a hodnotnější.
Larimar také zvaný jako „kámen delfínů“ patří mezi nejvzácnější polodrahokamy na celém světě. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště této unikátní modré odrůdy pektolitu, kterou larimar je. Larimar se těží pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola, asi 5 km vzdálené Rio Bahoruco v Dominikánské republice na území velkém zhruba jednoho čtverečného kilometru. I proto je cena za ty nejkvalitnější kameny larimaru velmi vysoká, pohybuje se v řádu desítek dolarů, u šperků z larimaru až stovek dolarů! Přitom i vysoce kvalitní tromlovaný larimar, ohlazený do podoby oblázků, označovaný jako A kvalita, netvoří vzhledem k charakteru pektolitu až tak pohledné kamínky – prakticky vždy v sobě nese stopy hnědé, jsou v něm bezbarvé prolákliny a podobně. Nádherné tromlované kameny larimaru, které lze občas vidět na fotkách, jsou ohlazovány z velkých a vybraných kamenů – takových se těží zhruba 9% z celé produkce a jen z jednoho procenta! z nich pak vzniknou nádherné oblázky, ve kterých jako by bylo zakleto modré moře Karibiku.
Larimar se těží ručně způsobem, který se v hornictví používá už po stovky let.
Těžba je zhruba 300 metrů hluboko pod zemí a jen pár rodin
v této horské oblasti má povolení k těžbě
Upozornění: modrá barva larimaru je fotosenzitivní a může v průběhu času slábnout, zvláště v případě, kdy je krystal vystaven příliš velkému světlu nebo teplu.
Tromlovaný larimar ve výborné A kvalitě. Hnědé skvrny v prohlubních
na povrchu kamínků jsou způsobeny přítomností hematitu nebo přirozenou
oxidací larimaru před jeho vytěžením.
Pokud si koupíte kamínek larimaru, potom si pořizujete kámen, který sice není drahým kamenem, ale je drahým z pohledu jeho ceny, neboť v té se odráží jeho obtížná dostupnost, omezená těžba a fakt, že nikdo neví, jak velké zásoby larimaru v těžební lokalitě zbývají, tedy zda těžba během několika let neskončí úplně. Nejen pro svou krásu, nejen pro své skvělé léčivé vlastnosti, ale zejména pro svůj vzácný výskyt je prvotřídní larimarem kamínkem cenově srovnatelným s diamanty a safíry. Typické tromlované kameny larimaru jsou na doprovodném snímku.
Larimar je také známý jako „kámen delfínů – delfíní kámen“, modrý pektolit, kámen Atlantidy, nebo jako „Stefilia“ kámen. Původně byl objeven v roce 1916. Pojmenován byl obyvatelem Dominikánské republiky Miguelem Mendezem, který ho znovu objevil v roce 1974.  Ten vzal první písmena jména své dcery Larissy a španělského výrazu pro moře „mar“, čímž vznikl název Larimar.

Larimar a jeho léčivé  a metafyzické vlastnosti

Larimar je krystalem klidu, podporuje uvolnění v každém aspektu. Používá se jako ochranný kámen proti starostem, jeho umístění doma nebo v práci zajistí příjemnou atmosféru.
Můžete držet kámen, dívat se do jeho kresby a představit si, že sedíte na pobřeží, čímž se naváže spojení s přílivem a odlivem vašich vlastních myšlenek. Můžete si také představit, že sedíte ve vaně obklopené modrými svíčkami, kdy prostřednictvím larimaru dojde ke spojení s léčivou silou delfínů tím, že si představíte je samotné nebo jejich zpěv.
Používejte larimar k překonání strachu z lékařů, nemocnice, injekcí nebo chirurgického zákroku. Podporuje jasnou a sebevědomou komunikaci se zdravotnickým personálem.
Larimar je úžasným kamenem pro matky, během a po období těhotenství. Může pomoci zmírnit případné poporodní deprese, uvolnit stres spojený s nastalým rodičovstvím.
Jako uklidňující kámen vodního živlu, larimar mírní prudký temperament a tiší nadměrné vášně. Může být použit ke snížení frekvence a intenzity návalů horka a stejně tak k mírnění energie kundaliní, která se stane až nepříjemně aktivní. (Poznámka: Kundaliní, tzv. hadí síla, je uložena nad první čakrou v křížové kosti. Pokud dojde k jejímu probuzení vlivem tělesných a duševních cvičení, vystoupá jednotlivými čakrami a vede k dosažení stavu probuzení, „mókša“ = seberealizace či sebepoznání).
Jako krystal krční čakry larimar může v podobě přívěsku nebo jako volně položený kámen, uvolnit nejhlubší moudrost. Zpěváci v něm mohou mít úžasný talisman pro posílení a ochranu hlasu. 
Je vynikajícím kamenem pro hledání spřízněné duše. Usnadňuje zhojení nevyřešených problémů a obav, srdečních traumat nebo vztahů z minulých životů.
Larimar navozuje pocit modrého moře a relaxace pod blankytně modrou oblohou

Larimar a jeho fyzická léčivá energie

Larimar je přínosný zejména pro chrupavku a zlepšení onemocnění krku, uvolňuje blokádu hlavy, krku a hrudníku. Může být pokládán přímo na klouby s omezenou pohyblivostí.  Jako reflexní nástroj larimar může otevřít akupresurní a akupunkturní meridiány na nohou, které umožní rozpoznání bolestivých bodů vedoucích k určitým částem těla s cílem onemocnění zmírnit nebo odstranit.
Larimar se používá k zesílení alternativní léčby, a to zejména té, která zahrnuje teplo, světlo a vodu. Může být antidotem proti emocionálním extrémům a pomáhá zlepšit bipolární poruchy.
Larimar uvolňuje vysoký krevní tlak a mírní nemoci spojené se stresem, může též zmírnit nadměrné množství energie vztahující se k elementu ohně, jako jsou infekce, horečka a zánět. Může být také použit k léčbě kožních onemocnění zhoršujících se stresem, jako je kopřivka, vyrážka, ekzém a lupénka.
 Larimar a jeho emocionální léčivá energie
Larimar pomáhá rozpoznat v sobě zakořeněná omezení a sobě vlastní sabotující chování, zejména sklony k mučednictví. Podporuje převzetí kontroly nad vlastním životem, což je užitečné zejména ve schopnosti uznat vlastní vinu a ve snaze o cit pro pravdivost. 
Larimar je silný emocionální léčitel, zejména pro fobie, panické ataky, nerovnováhu související se stresem, a nadměrný hněv nebo strach. Pomáhá v odstranění obranné bariéry kolem srdce a umožňuje citové uvolnění a odstranění hlubokých citových vzorů. Pomáhá opětovnému přiblížení se předchozímu přirozenému stavu hravosti a radostné dětské energie.
Je vysoce účinným kamenem krční čakry, pomáhá v projevení citů a citových hranic takovým způsobem, aby je ostatní mohli slyšet a přijmout. Učí úctě, lásce a péči o sebe sama tak, abychom mohli být zdrojem k rozdávání těchto darů ostatním. Je vynikajícím krystalem pro léčitele a pečovatele.
Larimar a léčba čaker a vyrovnání jejich energie
Larimar je kámen s přínosem pro krční čakru, otevírá cestu pro jasnou komunikaci a schopnost mluvit otevřeně, přímo od srdce.
Krční čakra je hlasem našeho fyzického těla, v podstatě tlakový ventil, který umožňuje, aby byla vyjádřena (aby se projevila) energie z ostatních čaker.
Když je krční čakra blokovaná nebo není v rovnováze, může to mít důsledek na zdraví ostatních čaker. Pokud je krční čakra v rovnováze a otevřená, umožňuje vyjádření toho, co si myslíme a co cítíme. Můžeme vyjádřit naše myšlenky, přesvědčení a emoce, a vnést naší osobní pravdu do celého světa. Zlepšuje se tok energie, tělesné i duchovní. Energie proudící od nižších čaker směrem nahoru může pokračovat ve své cestě umožňující svobodné vyjadřování a přirozené osvobození (uvolňování).

Larimar a jeho duchovní energie

Ve spojení s energií bohyně moře Amphitrite, dle řecké mytologie královny moře a manželky boha Poseidona a řecké bohyně nebe Aether, vládkyně jasného světla a modrých nebes, larimar pomáhá ženám znovu naladit vrozenou ženskost a obnovit spojení s přírodou.  Pomáhá vyzařovat čipernost, humor a smysl pro vlastní sílu. Ženám pomáhá plně projevit jejich nevyšší smysl života. Mužům pomáhá ve spojení s jejich ženskými, intuitivními a vnímavými povahami.
Larimar je užitečný při náročné a flexibilní činnosti, je vynikajícím minerálem pro celkovou očistu. Může se použít pro vnesení klidu do okolního prostředí. Je kamenem k uzdravování Země. Představuje mír a srozumitelnost, vyzařuje energii léčení a lásky. Umístěn na zemi, působí proti zemské energetické nerovnováze a geopatogennímu stresu.

Larimar a jeho energie  barev

Larimar využívá energii jemné modré barvy. Modré krystaly přináší důvěru, trpělivost a respekt, umožňují nám být více upřímnými, jednat odpovědně a být více důvěryhodnými. Světle modré krystaly nám pomáhají přijmout život, který máme, smířit se s odlišnostmi od toho, jaký bychom ho mít chtěli, rozvíjet trpělivost, nebo požádat o odpuštění.  Jsou vynikající v úsilí dostat se ze závislosti nebo se oprostit od destruktivních vzorů, pomáhají při potlačování různých projevů nálady, čímž se stáváme více spolehlivými a veselými. Mohou napomoci při vypořádání se s žalem, proviněním a oproštěním se od minulosti.
Larimar využívá také energii tyrkysové barvy, což je svěží, „vítající“ energie, která nás posouvá k vyrovnanosti, a která vzniká jako nový růst nebo život. Přináší naději, nové objevy a rovnováhu. Nadbytek „tyrkysové“ nálady obnovuje klid po bouři, zmírňuje stres a neutralizuje extrémy. Pomáhá nám mírnit agresivitu a vypořádat se se vztekem. Ve světlých odstínech podporuje tyrkysová energie prostřednictvím duchovního porozumění vnitřní harmonii a mír.
Nádherná modř larimaru přináší důvěru, trpělivost a respekt

Meditace s larimarem

Larimar snadno navozuje hluboký meditativní stav, zvyšuje uvědomění a harmonizuje tělo i duši. Uvolňuje hranice duchovního „já“ a umožňuje nalezení správné životní cesty. Umožňuje kontakt s anděly a komunikaci s ostatními dimenzemi.
V meditaci larimar pomáhá člověku vidět a uvolnit nežádoucí spojení, odpoutat se od nezdravých vnitřních vazeb k jiným lidem nebo k přesvědčení, které již neslouží pro žádné dobro. Tím dochází k otevírání cesty k „božskému vzestupu“ umožňujícímu opustit staré závazky z minulosti. Larimar je považován za spojení s prastarou moudrostí Atlantidy během meditace nebo spánku.

Larimar a jeho použití k věštění

Věštecký význam larimaru: klidné (mírné), ale ne nudné nastávající období.

Larimar a andělská říše

Barva larimaru může být od světle modré až po tyrkysovou. Pokud jsou Vaše narozeniny v některém z následujících období, může být larimar uvedené barvy cenným spojením s Vaším strážným andělem.
Tabulka obsahuje jména strážných andělů pro určitá období narození.

Datum

Barva krystalu
Jméno strážného anděla
březen 21.–25.
světle tyrkysová
Vehuiah (Vehujah)
červen 16.–21.
modrá
Caliel
červenec 12.–16.
tyrkysová
Melahel
červenec – srpen (28.7.–1. 8.)
světle modrá
Haaiah
srpen 23.–28.
tyrkysová
Lecabel

Existují i další andělé, kteří jsou nakloněni larimaru. Informace o nich obsahuje následující tabulka.
Účel

Barva krystalu
Jméno anděla
Pomáhá Vám při vyrovnávání se s hněvem/vztekem/zuřivostí
modrá
Af
Ochránce a vládce pro Blížence narozené 16.–21. června
modrá
Caliel
Vládce Země/sněhu
modrá
Shalgiel
Anděl porozumění, stromu života, vládce Saturnu a strážce čtvrtka
modrá
Tzaphiel
Raquel pomáhá urovnat vztahy
světle modrá
Raquel
Ochránce a vládce pro Lvy narozené od 28. července do 1. srpna
světle modrá
Haaiah
Ochránce a vládce pro Blížence narozené 11.–15. června
světle tyrkysová
Luaviah
Mistr 4. tarotové karty – Císař
světle tyrkysová
Malkhidael
Mistr 17. tarotové karty – Hvězda
světle tyrkysová
Tzakmaqiel
Ochránce a vládce pro Berany narozené 21.–25. března
světle tyrkysová
Vehuiah
Mistr 14. tarotové karty – Střídmost
 Je spojovaná se Střelcem
tyrkysová
Adnachiel
Strážce 16. Mansion Měsíce, znamení Štír
tyrkysová
Azeruel
Strážce 6. Mansion Měsíce, Blíženci
tyrkysová
Dira
Ochránce a vládce pro Panny narozené 23.–28. srpna
tyrkysová
Lecabel
Ochránce a strážce pro Raky narozené 12.–16. července
tyrkysová
Melahel
Sandalphon je Archanděl, Mistr 20. tarotové karty – Soud,  Archanděl stromu života
Mírní agresivní sklony a je znám jako anděl Slávy
tyrkysová
Sandalphon

Larimar jako kámen pro bohyně

Krystaly „tyrkysové“ pocty Sophii, bohyni moudrosti a zosobněného rozporu. Je to příběh o ztrátě a opětovném získání, moudrosti porozumění, pochybách a duchovním zkoumání bez dogmat. 

Larimar – tradiční osobní kámen – kámen vztahující se k měsíci narození

Existuje několik způsobů jak najít vhodný osobní kámen. Kameny je možné vybírat např. podle barevných kruhů života. Kliknutím na níže uvedenou grafiku kamenů  se dozvíte více. Dále je možné kámen vybrat podle znamení zvěrokruhu.
Přesto, že larimar nepatří mezi tradiční osobní kameny a ani není spojen s žádným znamením zvěrokruhu, může se osobním kamenem stát. V modré barvě může být jedním z přirozených osobních kamenů těch, kteří se narodili v době, kdy svět čeká na jarní rovnodennost a na jaro (19. února až 19. března). Je to doba, kdy se chystá propuknout nový život, čas důvěry a pravdy. Modré krystaly navozují trpělivost a respekt. Larimar tyrkysové barvy může být jedním z přirozených osobních kamenů těch, kteří se narodili v době jara (20. března až 19. dubna). Tyrkysové krystaly přináší nové objevy a rovnováhu. Jejich vibrace pomáhají najít sebe sama a stát se vyrovnaným.

Amulety a talismany z larimaru

Larimar patří mezi harmonizační „hledače“, nazývané harmonizéry. Ti, obsahují krystalickou energetickou strukturu, která sladí přirozenou energii krystalu s přirozenou sílou lidské mysli a pomůže najít cestu k novým obzorům a k novým schopnostem. Jsou to ukazatelé a kompasy, tzv. startovací krystaly.  Jsou talismanem vědců, dobrodruhů, lovců, poutníků a cestovatelů, stejně tak studentů a výzkumných pracovníků.  
Harmonizéry, tj. silikáty uspořádáné do dlouhých řetězců, šíří vyváženou energii, a to dlouhodobým způsobem. Podporují úsilí zaměřené na hladkou cestu vedoucí ke zvládnutí obtíží, podporují harmonické vztahy v rámci větší skupiny, jako je rodina, a klidné přijetí vlastních životních situací.

Larimar a jeho využití ve Feng Shui

Larimar využívá energii vody, energii ticha, klidné síly a očisty. Ztělesňuje nerealizované možnosti. Je poddajný, beztvarý, ale silný (mocný). Element vody přináší sílu regenerace a znovuzrození.  Je energií kruhu života.
Použijte krystal larimaru ke zlepšení jakéhokoli prostoru, který využíváte k odpočinku, klidnému přemítání nebo motlitbě. Energie vody je tradičně spojována se severní částí domu nebo místnosti. Je spojována s kariérou a způsobem života (životní cestou), její proudění zajistí rovnováhu vašeho života, protože i on se stále rozvíjí a proudí.

Larimar a starověká tradice a legendy


Larimar je někdy nazýván kamenem Antlantidy s odkazem na slavného proroka, Edgara Cayce, podle kterého je Dominikánská republika pozůstatek ztraceného kontinentu Atlantidy, což bylo potvrzeno různými autoritami v oblasti metafyziky. Prorok také prohlásil, že Atlantidu vytvořil veliký krásný kámen s léčivými účinky.. Zajímavé je, že to byl právě Cayce, jenž už před zhruba 60 lety předpověděl objevení nového modrého kamene v Karibiku, tedy vlastně larimaru. Cayce také prohlásil, že Atlantidu vytvořil veliký krásný kámen s léčivými účinky.
Larimaru se v poslední době říká také „kámen štěstí“, podle jedné z „městských legend“, kdy si žena, která měla v životě jen samé problémy, koupila prsten s larimarem a krátce nato vyhrála značnou sumu v loterii. což bylo potvrzeno různými autoritami v oblasti metafyziky. 

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Žádné komentáře:

Okomentovat