středa 5. listopadu 2014

Tiffany kámen pro změnu v našem životě

Tiffany kámen je léčivý kámen s půvabnou a něžnou, ale přitom silnou energií. Když držíte v ruce tento kámen, poměrně rychle ucítíte jeho jemné vibrace a možná při spojení s jeho energií, která bude plynout celým vaším tělem, pochopíte, proč se tomuto kameni říká „purpurová vášeň“. Tiffany zvyšuje vášeň a odhaluje sílu našich psychických darů. Krásná energie kamene Tiffany ve vás bude akcentovat vaše psychické schopnosti a díky tomu vám ukáže váš potenciál k dalšímu rozvoji vašeho ducha i celého života. Máte-li potíže s komunikací, Tiffany kámen pomáhá s jejím zlepšením. Tiffany kámen umí naplnit srdce láskou, a to bezpodmínečnou. Působí na srdeční čakru a pomáhá milovat sami sebe a všechny okolo nás. Tiffany napomáhá lépe zvládnout obtížné změny v našem životě, protože dodává vytrvalost a emocionální sílu.


Co je léčivý kámen Tiffany (Tiffany stone)

Tiffany kámen je znám pod mnoha různými názvy – snad žádný jiný léčivý kámen jich nemá tolik, jako kámen Tiffany. Bývá označován jako purpurový bertrandit, krémový opál, opálový fluorit, „Purpurová vášeň", nachový opál, ruda berilia, bertrandit a Tiffany Stone. Kámen Tiffany se nachází pouze ve státě Utah v USA. Ještě nedávno se jednalo o téměř nedostupný kámen, protože byl těžen pouze jako vedlejší produkt při těžbě beryllia v jednom jediném dolu na světě. Berilium se používá pro hlavice vojenských raket, proto vláda tento důl znepřístupnila sběratelům minerálů. Tiffany kámen nebylo poté na trhu téměř možné získat a jeho sběratelská cena prudce narostla. 

Naštěstí pro milovníky tohoto překrásného kamene byl v posledních letech otevřen nový důl, kde se těží Tiffany kámen pro sběratelské a šperkařské účely. Díky tomu se i jeho cena stala přístupnější široké veřejnosti. Stále se však jedná o kámen s omezenou těžbou a tedy i omezenou dostupností na trhu, což je na ceně tohoto kamene znát – opět začíná růst. V tomto aspektu je Tiffany kámen velmi podobný dalšímu kameni, který vysloveně milujeme, kouzelnému larimaru – v obou případech jde o nádherný kámen sopečného původu, těžený v omezeném množství na jednom jediném místě ve světě, oba mají vynikající léčivé vlastnosti.

Nově těžené kameny Tiffany vypadají maličko jinak, než byly ty dříve těžené a nyní už nedostupné kameny, ale mají prakticky stejné metafyzické léčivé vlastnosti. Tiffany kámen je v podstatě směs berilia a dalších minerálů, včetně křišťálu, chalcedonu, opálu, oxidů manganu a bertranditu, která vznikla během dávné sopečné činnosti. Vznikly tak kouzelné kamínky se směsí nádherných barev, zahrnující purpurovou, modrou, žlutou, fialovou a bílou barvu.

Vzorek původně těženého kamene Tiffany z dnes
již nepřístupného dolu Hogs´Back v Utahu, USA


Kámen Tiffany a jeho metafyzické a léčivé vlastnosti

Jedná se o krásný kámen s vysokou vibrací energie a vynikajících metafyzických atributů. Jeho energie rezonuje ve vyšších čakrách, a to nám pomáhá vytvořit silnější duchovní spojení s naším okolím a zlepšit naše mezilidské vztahy. Tiffany je kamenem vyššího dobra.

Kámen Tiffany je výborným pomocníkem, který nám pomůže rozvinout řadu našich psychických sil. Nošení šperků s Tifanny kamenem pomáhá lépe vnímat zprávy, které k nám přicházejí z našeho okolí, a díky tomu pomáhá rozvoji naší intuice.

Tiffany kámen je vynikající krystal pro použití v meditaci, protože nám pomůže vytvořit silnější duchovní spojení i s jinými dimenzemi.

Pro studenty a všechny ty, kteří se něčemu novému učí, je Tiffany kámen výborným pomocníkem, protože posiluje jasnou mysl a pomáhá pochopit mentální koncepty, usnadňující zvládnutí učiva. Tiffany zároveň podporuje duchovní vytrvalost a tím pomáhá dojít do cíle studia.

Tiffany kámen má údajně silné léčivé účinky na celé fyzické tělo. Udává se, že napomáhá posílení kostí a vazivo, je dobrým pomocníkem při léčbě artritidy, osteoporózy, a zánětu šlach. 

Tiffany kámen zlepšuje průtok energie v meridiánech našeho těla a uvolňuje blokádu čaker. Po uvolnění těchto blokád je známo, že kámen Tiffany vytváří pozitivní změny v našem sexuálním životě, protože posiluje libido a intenzitu našich sexuálních prožitků. Tiffany kámen zlepšuje sexuální život a je vhodným pomocníkem ke stimulaci ochabující sexuální touhy. Také pro tuto vlastnost je kámen Tiffany tak často nazýván jako „kámen purpurové vášně“.
Nádherný sběratelský vzorek kamene Tiffany neboli bertranditu

Tiffany kámen a energie čaker

Tiffany harmonizuje srdeční čakru a naplní nás proto bezpodmínečnou láskou. Kámen Tiffany ve spojení se srdeční čakrou též silně stimuluje láskyplné pocity.

Energie Tiffany kamene je spjata také s pátou, krční čakrou a tak pomáhá zlepšit naši komunikaci. Pokud máme potíže hovořit o věcech a problémech z naší minulosti, Tiffany kámen nám pomůže tyto věci vynést na povrch a mluvit o nich. Tiffany kámen též pomáhá verbalizovat naše skryté či tajné pocity a myšlenky, které jsme se dosud ostýchali či styděli komukoliv sdělit. Napomáhá tak i lepším vztahům s našimi blízkými. Čím více má v sobě Tiffany kámen modré či fialové barvy, tím silněji působí v oblasti zlepšené komunikace.

Tiffany kámen a jeho použití pro talismany a amulety

Tiffany Stone je kámen hledání a proměny. Těm, kteří hledají změnu ve svém životě, pomůže nošení talismanu nebo šperku s kamenem najít způsob, jak změnit část současného života tak, aby měli svůj život ve stavu, v jakém jej touží mít. Jako kámen proměny má Tiffany kámen tu moc, aby nám pomohl najít nové vztahy, které změní náš život.

Tiffany jako kámen hledání použijeme, když potřebujeme pomoct najít novou cestu životem, nový přístup, nebo pro snahu získat to, co si přejeme, ale ještě to nemáme.

Kámen Tiffany v sobě mívá někdy i sytě žluto - červenou barvu.
Na obrázku je prvotřídní kabošon, vhodný šperkařské účel

Tiffany kámen a energie barev

Fialová je barva hudby - to nás povzbuzuje, mění k lepšímu a spojuje zdánlivě záhadným způsobem dohromady naše sny, naši minulost a nás samotné.
Díky své krásné fialové barvě, je kámen Tiffany přírodním narozeninovým kamenem těch, kteří se narodili v době, kdy je nový rok, tedy hned po zimním slunovratu (21. prosince až 19. ledna).

Tiffany kámen a s ním spojené Bohyně

Tiffany kameny jsou používány pro spojení s Minervou, bohyni moudrosti starých Etrusků a Římanů.
Stejně jako ostatní kameny, které v sobě obsahují chalcedon, může být Tiffany kámen použít na oslavu Bona Dea, starořímské bohyně země a plodnosti, Callisto, řecké bohyně měsíce; Ceridwen, bohyně znalostí starých Welšanů,  Chirakan-Ixmucane, bohyně stvoření starých Mayů; a také Cloty, keltské bohyně řeky Cldye a v neposlední řadě Gaii, v řecké mytologii Matky Země.

Tiffany kámen a znamení Zvěrokruhu

Tiffany kámen je skvělým kamenem pro ty, kteří se narodili ve znamení Ryb            (21.února - 21.března).

Tiffany kámen a Feng shui

Tiffany Stone má v sobě neuvěřitelnou energii Ohně a používá se v jižní části domu nebo místnosti. Energie elementu Ohně je energie z nadšení, tepla, jasu, světla a aktivity. Je prvkem Yang v přírodě.
Tiffany kámen tedy v sobě nese ohnivou energii tepla, akce, emocí a vášně, myšlenek, pojmů a pohlaví. Je to živá a silná energie, ale může být ve výjimečných případech až destruktivní. Ačkoliv všichni potřebujeme teplo, vášeň a život dávající energii elementu Ohně, jedná se o silný prvek, který musí být použit s mírou.

Kámen Tiffany a jeho použití pro věštění

Tiffany Stone je jedním z mála neprůhledných drahokamů používaných k prorokování budounosti. Tiffany Stone je též kamenem snů, který se používá k interpretaci našich snů. Pokud jej chcete použít pro tento účel, umístěte jej v noci pod polštář tak, aby zachytil podstatu vašich snů. Pak po probuzení, držte kámen na čele po dobu několika minut, dokud se sen a jeho význam znovu neobjeví ve vaší mysli.

Tiffany kámen v pověstech a legendách

Jedná se o poměrně nový a vzácný kámen, se kterým dosud není spojena žádná legenda. 

Krása šperků z kamene Tiffany


Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Žádné komentáře:

Okomentovat