sobota 3. května 2014

Cítíte se unavení? Načerpejte energii z drahých kamenů!


    Známe to bohužel všichni – přijdou chvíle, kdy se cítíme unavení, do ničeho se nám nechce, nic nás nebaví…  A to bez zjevné příčiny. Chybí nám energie k tomu, abychom něco dělali, radovali se, cítili se spokojení a šťastní. Nebo se cítíme naprosto vyčerpaní psychicky třeba po náročném dni v práci, některým z nás stačí k mentálnímu vyčerpání třeba už jen dlouho zatažená obloha, bez slunce a jasného světla.  Máme pocit, že energii a chuť do života nemáme kde brát… V takovém případě lze zkusit dodání energie pomocí drahých a léčivých kamenů.

Únava je nedostatek energie v našem těle 

Všechno kolem nás je plné energie.  Jak živé, tak i neživé objekty představují energii, nebo jsou jí přímo tvořeny.  I lidské tělo má v sobě energii. Když se cítíme vyčerpaní fyzicky, psychicky nebo mentálně, naše tělo nám tím signalizuje, že máme málo energie.  A má-li naše tělo málo energie, může být ohrožen náš imunitní systém ohrožen nebo onemocníme.  Naopak, pokud má naše tělo energie příliš, můžeme se stát, že jsme hyperaktivní , nejsme schopni se na nic soustředit a „usadit se“.

Drahé kameny jsou vhodný nástroj, který nám pomáhá být v rovnováze. Použití drahých kamenů je způsob, jak vyvážit svou energii.  Každý druh polodrahokamu či jeho krystalu v sobě nese energii.  Energetické vibrace drahých kamenů jsou unikátní, stejně jako naše energetické vibrace jsou jedinečné. Pokud máme pocit vyčerpané energie, pak si můžeme vybrat drahý léčivý kámen, který by nám pomohl zvýšit naše energetické vibrace.  Stejně tak, pokud máme pocit, že máme energie nadbytek, můžeme si vybrat kámen, který je více uzemněn v přírodě a pomůže energii vyrovnat.

Nejlepší drahé kameny proti únavě

Křišťál posiluje životní energii

Křišťál je prvním drahým kamenem, který často doporučujeme proti únavě. Energie křišťálu vám pomůže uvolnit stres a vytvořit si obecně větší rovnováhu ve vašem životě. Jako terapii proti únavě je ideální nosit buď náhrdelník nebo náramek z křišťálu. Zvýší úroveň vaší energie až do rovnovážného stavu. Křišťál s rutilem nebo křišťál s turmalínem je další skvělý kousek léčivého kamene, který může pomoci proti únavě. Zde platí, že má ještě vyšší vibrace a energii než běžný křišťál.

Oranžový kalcit pro zvýšení sexuální energie
     Náš další oblíbený kámen proti únavě je oranžový kalcit. Pokud se cítíte unaveni při kreativní práci, nebo se vám nedostává sexuální energie, oranžový kalcit je pro vás ten pravý kámen. Kalcit je velmi povzbuzující kámen, který také pomáhá zmírnit deprese. Jedná se o ideální kámen pro umělce. Pomáhá při dlouhodobé únavě, tlumí emocionální obavy a mírní duševní poruchy. Jestliže chcete zvýšit  výšit svou tvůrčí energii, svou sexuální energii nebo energii obecně, oranžový kalcit je pro to nejlepším drahým kamenem.  Oranžový kalcit je kámen vášně!

Ametyst je kámen klidu a vnitřní síly
    Ametyst, ve starověku nazývaný „kámen střízlivosti“ , přináší svému nositeli mír a klid v duši.  Ametyst nám dává vnitřní sílu, posiluje naši spiritualitu a psychické schopnosti. Pomáhá přinášet příjemné snění, zmírňuje nespavost. Ametyst je úžasný léčivý kámen, pomáhá při léčbě alkoholismu, přináší úlevu od bolesti hlavy. Ametyst je kámen pro odstranění dlouhodobéúnavy. Pomáhá také při řešení právních sporů a ametyst také může pomoci při problémech s penězi. 

Apofylit pomáhá při psychickém vyčerpání
     Apofylit je nejen překrásný krystal, ale také úžasnýpomocník v boji s únavou.  Je to vysoce vibrační kámen, který zvýší vaši vlastní energii a pomůže vám cítit se dobře.  Má navíc uklidňující účinek, překonává obavy, zlost a strach. Pomáhá snížit stres, dovede odstranit duševní bloky a negativní vzory chování.

Růženín zvýší vaši životní energii
     Růženín je doslova kouzelný polodrahokam, který nejenže pomáhá zvýšit naši vlastní energii, ale je také krásnou připomínkou najít si čas milovat a starat se o sebe. V dnešním životním shonu se totiž zdá, že sami sebe dáváme až na konec seznamu toho, co a koho bychom měli milovat.

Brekciový jaspis – nejlepší „životabudič“ mezi léčivými kameny
     Pro ty, kteří se cítí malátní a doslova „zpomalení“,  je jim zatěžko chtít  vstát a pohybovat se, je nejlepší volbou jaspis brekcie.  Tento jaspis je takové " espresso " mezi drahými kameny, což znamená, že vám dává energii, ale bez negativních účinků cukru nebo kofeinu.  Použití jaspisu vám  pomůže získat energii v energeticky zablokovaných  částech těla znovu do pohyb . To má velmi povzbuzující, ale také uklidňující a uzdravující účine. Chtěli bychom zde však zdůraznit, že i když se někdy udává, že brekciový jaspis může být efektivní i pro chronický únavový syndrom, z naší praxe toto nedovedeme potvrdit.  Naopak se domníváme, že s použitím léčivých kamenů proti únavovému syndromu je to stejné, jako s použitím léčivých kamenů proti rakovině – bohužel neexistuje žádný kámen, jenž by mohl s těmito prokletými nemocemi pomoci.  Proto v případě chronické únavy pořízení jaspisu nedoporučujeme.

Rubín zklidňuje hyperaktivitu
    Rubín umí pomoci s překonáním pocitu vyčerpání a letargií. Vybízí nás mít vášeň pro život. Dodává energii a uvádí jí do rovnováhy, ale může až přílišně stimulovat jemné nebo podrážděné osoby. Rubín chrání proti psychickému útoku. Pomáhá nám získat vnitřní bohatství a vášeň. Odnáší hněv nebo negativní energii. Odstraňuje negativitu. Podporuje dynamické vedení.  Přináší pozitivní a odvážný stav mysli. Zvyšuje povědomí a koncentraci. Posiluje nás při sporech a diskusích.  Rubín obecně zklidňuje hyperaktivitu, je proto nejlepším drahým kamenem pro snížení hyperaktivity u dětí.

Karneol dává optimismus a radost ze života
     Pokud se často setkáváte s pocity pesimismu nebo mírné deprese, rozhodně vám můžeme doporučit je zmírnit pomocí karneolu.  Karneol pomáhá při nedostatku životní inspirace a ztrátě chuti do života.  Je to silný energetický kámen, jenž umí doplnit nízkou nebo stagnující hladinu energie.  Karneol také umí uvést potlačit extrémní výkyvy našich emocí.  Použijte karneol, pokud chcete získat větší optimismus, vitalitu a radost ze života. Karneol vám pomůže lépe sladit vaše touhy a aktuální životní cestu. Karneol umí vdechnout život do vašeho těla, mysli a emocí.  Lze jej také použít při detoxifikačních programech.

Je mnoho dalších kamenů, které jsou účinné pro dodání energie při fyzické či psychické únavě. Výše uvedené kameny považujeme za nejlepší z nich. Pokud jste mezi nimi nenašli ten „pravý“ zdroj energie, zde je přehled dalších kamenů, jež dodávají energii:
Léčivé kameny proti fyzické únavě:
Modrý topaz, chalcedon, modrý achát, smaragd, ametrín, jaspis leopard  
Léčivé kameny proti psychickému vyčerpání:

růžový safír, rodonit

Shamballa náramek z křišťálu
Křišťál s turmalínem

Karneol 

Karneol náramek široký ze sekaných kousků karneolu


Ametyst náramek

RubínRutil v křišťálu

Ametyst chevron drahý kámen
Apofylit

Chalcedon

Křišťál kameny tromlované

Náramek z křišťálu

Jaspis leopard

Jaspis brekcie


Žádné komentáře:

Okomentovat