středa 4. listopadu 2015

Šungit: K čemu je vhodný a proč jej mít doma?

Léčivé kameny mohou mít rozličnou podobu. Můžeme je najít v podobě surového kamene, zakoupit uhlazené, tromlované nebo rovnou zasazené do šperku. Drahé kameny a minerály ale nejsou jen krásnou dekorací, mají mnoho skrytých vlastností, které můžeme cítit na vlastní kůži. Už od pradávna se léčivé kameny používali k léčení. Nemohou nahradit klasickou medicínu, ale mohou pomoci vyléčit všelijaké nemoci, ať jsou fyzického nebo duševního rázu. Krystaly a minerály mají však mnohem více použití. Mohou odstraňovat negativní energii, přivolávat bohatství nebo navozovat stav hluboké meditace. V našem novém článku se zaměříme na šungit, který je mezi vámi velmi oblíbený. 

Šungit a jeho vlastnosti 


Šungit je polyminerální uhlíková hornina, která má naleziště v Rusku. Jde o velmi unikátní kámen, neboť se prozatím nenašla žádná další naleziště. Šungit své jméno dostal podle ruského města Šuňga, kde byl tento kámen poprvé objeven. V podstatě jde o nekrystalický uhlík s obsahem uhlíku okolo 28 %, někdy i více.

V oblasti Karélie, kde má šungit naleziště, existují dokonce šungitové lázně, které založil car Petr Veliký již v 18. století. Tento léčivý kámen má silné léčivé a očistné vlastnosti a není tedy divu, že se z něj začaly vyrábět i masti a tablety.


Léčivé účinky šungitu 


Jak jsme již zmínili, šungitu se přisuzují omlazující účinky a hojně se používá do mastí. Napomáhá udržení pevné pleti a přispívá ke zmírnění tvorby vrásek. Pozitivní ohlasy byly zaznamenány, i co se týče vlasů, zejména jejich pružnosti a lesku. Šungit celkově pomáhá léčit kožní onemocnění, slinivku i žlučník. Je znám také pro svůj pozitivní vliv na astma, impotenci a srdce.

Používat jej můžete i pro případ prevence před nachlazením. Podněcuje správnou funkci žaludku, jater, ledvin a srdce. Šungit má také vliv na jinou stránku nás samých, například na naši mysl a ducha. Působí na lidi i zvířata, dobíjí energii, očišťuje, regeneruje a chrání vše živé v jeho blízkosti. Vhodný je také pro meditování, věštění a mimotělnímu cestování. Kromě toho všeho šungit dodává nadhled a optimistický, pozitivní pohled na život.


Šungit a čištění vody 


Šungit má výborné chemické vlastnosti, které umožňují tento kámen používat pro čištění vody. Vodu očistí od všech organických látek, včetně pesticidů, kovů, bakterií a škodlivých mikroorganismů, které se mohou ve vodě nacházet. Najít jej tedy můžeme hojně ve filtrech na vodu. Vy jej můžete k tomuto účelu vyzkoušet také. Stačí dát šungit na dno lahve s vodou a nechat odstát 48 hodin. Poté je voda vhodná k vnitřnímu i vnějšímu použití.


Šungitové pyramida a další podoby tohoto kamene 


Léčivý kámen šungit můžete zakoupit jako malé neopracované kousky, ale také v tromlované podobě. Tromlované kameny jsou hladké, jemné a lehce opracované. Kromě této formy se dají zakoupit také pyramidy z šungitu. Všechny pyramidy napomáhají ke spojení s kosmickou energií, pomáhají zvýšit moc ostatních kamenů, odblokovat čakry a odvádí negativní energii pryč. Chcete-li tedy spojit sílu pyramid a výhody šungitu, můžete určitě vyzkoušet šungitovou pyramidu. Pyramidu můžete nechat ležet volně v prostoru nebo ji použít na čištění vody.


Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.

Autor: Eliška Reznerová

Žádné komentáře:

Okomentovat