čtvrtek 4. prosince 2014

Mechový achát je kámen hojnosti a optimismu

V průběhu dějin a ve všech kulturách je mechový achát znám jako kámen zahrádkářů a zemědělců, domorodí kněží jej považovali za zázračně uzdravující kámen, protože jim dával sílu komunikovat s lidským organismem. Mechový achát byl používán též jako talisman bojovníků, aby podporoval jejich sílu a vítězství.
Metafyzicky má achát nižší intenzitu a vibruje na nižší frekvenci než jiné kameny, ale je vysoce ceněný pro svůj stabilizační a celkově posilující účinek.  Je vynikající pro vyrovnání emocionální, fyzické a duševní energie a pro harmonizaci “jin” a “jang”, stejně tak pro pozitivní a negativní síly vesmíru.

Nádherný exemplář mechového achátu ve formě šperku

Přesto, že mechový achát nemá barevné pruhy, tak typické právě pro acháty, a název “achát” pro něj není tudíž odpovídajícím vědeckým názvem, je zahrnut do “rodiny” achátů. Jedná se o odrůdu chalcedonu, což je minerální třída křemene. Vyskytuje se od téměř čirého až po mléčně bílý s dendritickými inkluzemi manganu nebo železa, které vytváří vzory podobné mechu nebo lišejníku. Některé krystaly mohou obsahovat červené skvrny nebo mohou být tmavě zelené s namodralými inkluzemi.

Mechový achát – použití a účely

Mechový achát je kamenem hojnosti a je známý pro svůj přínos při zemědělských pracích, zejména pro podporu růstu nových plodin. Umístěný v květináči nebo v záhonu zvyšuje celkové zdraví rostlin. Achát je také kamenem bohatství, přitahuje hojnost ve všech formách.
Na pracovišti podporuje nové obchodní činnosti a postupný rozvoj a v průběhu doby pomáhá zvyšovat prosperitu. Je vhodný pro malé a střední podniky a obchody a pro osoby samostatně výdělečně činné a stejně tak je posilujícím kamenem pro finanční společnosti.
Mějte u sebe kámen při práci na daňových přiznáních, při tvorbě tabulek, při práci s čísly a při práci s bankovními doklady vedoucí k podpoře úspor.
Mechový achát je vhodný jako “porodní” krystal, pomáhá porodním asistentkám v jejich práci, může mírnit bolest a usnadňovat porod.  Je také kamenem nových začátků.
Mechový achát je velmi prospěšný pro posílení organismu při stresu. Jeho ustálená energie pomáhá těm, kteří nemají pocit stability. Je vynikajícím kamenem pro zotavující se po nemoci, nebo vymanění se ze závislostí.  Zvyšuje mentální soustředění, vytrvalost a odolnost, což je užitečné jako pomoc při tělesném cvičení, různých léčebných programech nebo posilování.
Mechový achát je očišťující krystal vhodný k čištění vlastních energetických systémů a stejně tak přispívá ke zlepšení prostředí.  Pomáhá snižovat vnímavost vůči změnám počasí, přináší nová přátelství, a pokud se nosí v podobě šperku nebo je umístěn v oblasti srdce, zejména v noci, bude přitahovat novou lásku nebo obnoví lásku dřívější.
Domorodí Indiáni používali mechový achát jako mocný kámen, který je stále ještě používán pro zahánění mraků a k dosažení maximální rovnováhy v zákonitostech týkajících se počasí.
Mechový achát může být použit jako pomocný kámen pro veterinární lékaře k detoxikaci tělesných energií, a u kuchařů a pekařů pomáhá předcházet přecitlivělosti na potravinářské výrobky.
Mechový achát tromlované kameny

Mechový achát – přehled léčebného využití

Mechový achát – fyzická léčivá energie

Mechový achát zlepšuje ostrost smyslů a neuronální aktivitu (neuron je základní jednotkou nervové tkáně). Pomáhá mírnit depresi způsobenou nerovnováhou levé a pravé hemisféry a stimuluje duševní funkce zlepšením koncentrace, vnímání a analytické schopnosti.
Pomáhá léčit infekce, otoky, nachlazení, chřipku a snižuje horečku. Je užitečný pro zotavení z dlouhotrvajících onemocnění a pro posílení imunitního systému. Ve formě elixíru pomáhá léčit infekce kůže včetně mykóz a mírní podráždění. Může být užitečný při onemocněních oběhového systému. Pokud se mechový achát nosí jako šperk ve formě přívěsku nebo náhrdelníku, může pomáhat posilovat srdeční sval a léčit citovou nerovnováhu.
Stimuluje trávicí systém, zmírňuje zánět žaludku a pomáhá při odstraňování toxinů z organismu. Někteří lidé ho nosí jako ochranu proti náměsíčnosti.

Mechový achát – emocionální léčivá energie

Mechový achát přináší mír a stabilitu tzv. “emočního těla” (tendence znovu prožívání starých emocí a s tím spojená bolest a křivda z minulosti), což je užitečné zejména pro ty, kdo trpí extrémními změnami nálady a pro jedince závislé na citovém drama v jejich vlastním životě. Zklidňuje nestálé nálady a podporuje trpělivost a vnitřní klid.
Mechový achát uvolňuje hluboce zakořeněný strach a napětí, rozšiřuje osobní prostor a podporuje osobní růst. Stimuluje pozitivní vnímání sebe sama a posiluje kladné osobnostní vlastnosti, včetně schopnosti vyjít s ostatními. Je optimistickým kamenem, přínosným pro ty, kteří trpí obtížnými životními situacemi, depresí nebo jinou nerovnováhou a hledají naději a důvěru pro svou další snahu.

Mechový achát – čakra léčení a vyrovnávání energie

Mechový achát stabilizuje auru, odstraňuje a přetváří negativní energie. Jeho čistící účinek je silný, a to na všech úrovních. Je spojen se srdeční čakrou, která se nachází v blízkosti středu hrudní kosti. Reguluje naše vzájemné působení s vnějším světem a ovládá to, co přijímáme a čemu odoláváme, což nám dává schopnost být sami sebou. Když je srdeční čakra v nerovnováze, můžete se ve vztahu cítit buď jako ovládající druhého nebo druhým ovládaný, a tím se můžete stát kritickým vůči slabostem druhých. Stejně tak můžete začít nepřiměřeně silně reagovat na každodenní vnější podněty. Energie zeleného krystalu je využívána k odblokování srdeční čakry nebo k jejímu vyvážení, pomáhá nám pochopit naše vlastní potřeby a emoce. Pomáhá vypořádat se s ochabujícími citovými vztahy, pochopit jejich cyklický charakter a přijmout změny.

Mechový achát – duchovní energie

Mechový achát podporuje duchovní život ve všech aspektech, pomáhá překonat negativní chování, které může být součástí karmy z minulých životů a pomáhá najít vůli dané vzory chování nahradit ve znamení vyššího “Já”. Stálá energie krystalu tuto vůli podporuje až do doby možného uskutečnění. Mechový achát podporuje klidné rozjímání o životních zkušenostech, což vede k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě, otevírá prostor pro komunikaci s přírodou a připomíná, že svět je živá bytost, fyzicky i duchovně.

Nádherný kabošon z mechového achátu

Mechový achát – energie barev

Mechový achát využívá energii zelené. Jedná se o “krystal růstu”, silně vedoucí zemskou životní sílu narození, vzniku a vývoje, a sílu neustálého obnovování přírody. Může být pomocníkem v péči o začínající rodinný vztah nebo nově vznikající podnik.
Zelené krystaly jsou ideální pro udržení zvolené cesty, projektu podle plánu a životní cesty. Světle zelené krystaly podporují duchovní růst a obnovují závazky k vyšším účelům. Tmavší odstíny jsou vhodné jako talismany fyzického růstu a síly, a bezpečí při cestování.

Meditace s mechovým achátem

Pro meditaci nabízí mechový achát širokou škálu krystalových uskupení. Pohyby uvnitř krystalu podporují klid a relaxaci a otevírají mysl vyššímu myšlení a vnitřní pravdě. Promítnutím cíle nebo představy dokončeného projektu do mechového achátu se podpoří energie k dosažení záměru a tím i cíle.

Mechový achát – věštění

Věštecký význam mechového achátu: velmi šťastná předzvěst postupného růstu, jež v současné době nejvíce potřebujete ve svém životě, ať už jsou to peníze, povýšení, zdraví nebo láska. Snění o achátu znamená “cestu”.

Mechový achát a andělská říše

Pokud jsou Vaše narozeniny v některém z následujících období, může být mechový achát uvedené barvy cenným spojením s Vaším strážným andělem.

Datum
Barva krystalu
Jméno strážného anděla
březen–duben (31. 3.–1. 4.)
tmavě zelená
Sitael (Sirael)
červen 6. 6.–10. 6.
zelená
Hakamiah
červenec 7. 7.–11. 7.
světle zelená
Ieiaeil (Jejalel)
září 3. 9. –7. 9.
zelená
Yehudiah
září 8. 9. –12. 9.
tmavě zelená
Lehahiah
prosinec 27. 12.–31. 12.
tmavě zelená
Poiel (Polial)
leden 1. 1. –5. 1.
zelená
Nemamiah

Existují i další andělé, kteří jsou nakloněni mechovému achátu. Informace o nich obsahuje následující tabulka.
Účel

barva krystalu
Jméno anděla
Ochránce a vládce pro Býky narozené 6.–10. května
jasná
Aladiah
Strážce 18. příbytku Měsíce, znamení Štír

jasná
Egibiel
Ochránce a vládce pro Střelce narozené 3.–7. prosince

jasná
Hahasiah
Mistr 9. tarotové karty -  Poustevník

jasná
Hamaliel
Strážce 20. Příbytku Měsíce, znamení Střelec

jasná
Kyriel
Vládce Země/deště
jasná
Matariel
Raziel je znám jako anděl moudrosti, stromu života a léčí duševní bloky
jasná
Raziel
Ochránce a vládce pro Lvy narozené 13.–17. srpna
jasná
Reiiel (Rejajel)
Mistr 16. tarotové karty – Věž
jasná
Zamael
Raphael je znám jako anděl slávy a stromu života, ochránce lidí narozených ve středu, vládce Merkuru. Je také Mistrem tarotové karty 0 – Blázen a 1. tarotové karty – Mág. Léčí nemoci a je vládcem západního větru. Je andělem soucitu, vědění, pokroku, pokání a lásky.

tmavě zelená
Raphael

Mistr 11. Tarotové karty – Spravedlnost

tmavě zelená
Chadaqiel
Ochránce a vládce pro Panny narozené 8.–12. září
tmavě zelená
Lehahiah
Ochránce a vládce pro Kozorohy narozené 27.–31. prosince

tmavě zelená
Poiel
Ochránce a vládce pro Berany narozené 31.března.–4. dubna.

tmavě zelená
Sitael
Anděl ptáků
zelená
Arael
Anděl Merkuru
zelená
Cochabiel
Ochránce a vládce pro Blížence narozené 6.–10. června

zelená
Hakamiah
Metatron je andělem koruny a stromu života, pomáhá ostranit problémy s učením a je andělem 20. tarotové karty – Soud

zelená
Metatron
Ochránce a vládce pro Kozorohy narozené 1.–5. ledna

zelená
Nemamiah
Mistr 18. tarotové karty – Měsíc

zelená
Vakhabiel
Ochránce a vládce pro Panny narozené 3.–7. září

zelená
Yehudiah
Pomáhá léčit úzkost a je andělem lidí narozených v úterý
světle zelená
Chamuel (Khamael)
Ochránce a vládce pro Raky narozené 7.–11. července

světle zelená
Ieiaeil
Anděl ptáků
zelená
Arael
Anděl Merkuru
zelená
Cochabiel

Mechový achát – krystaly bohyně

Mechový achát oslavuje Bona Deu, římskou bohyni Země a plodnosti, uctívanou ženami. Chrání ženy před všemi změnami a je dovedným “léčitelem” zejména v kombinaci s bylinami. 

Všechny acháty ctí Auroru, římskou bohyni úsvitu a matku Větrů, která přináší každý den krásu svítání a jasné barvy vířící skrze mraky. 


Všechny acháty uctívají Gaiu, řeckou bohyni matky Země, která se zrodila přímo z chaosu prvotní prázdnoty a byla první nebo jedna z prvních, která se zjevila během procesu stvoření a je ctěna jako jsoucno samotné Země. 


Všechny acháty uctívají Cerridwen, velšskou bohyni inspirace a poznání, která vládne dary proroctví a magie a schopností smrti a znovuzrození. Je strážcem duchovní proměny.
Všechny acháty uctívají Nyx, řeckou bohyni Noci, která je obvykle viděna jak jede v kočáře, a maluje noční oblohu. Achát je s Nyx spojen velmi silně, a to pro jeho vlastnosti ochrany proti stresu a zahánění zlých snů. 


Mechový achát může být také použit v modlitbách pro Clotu, patronku řeky Clyde; Callisto, řeckou bohyni Měsíce, Chirakan-Ixmucane, mayskou bohyni Stvořitelku, Dione, fénickou bohyni Země, Itzpapalotl, aztéckou bohyni Motýlů a Janu, římskou bohyni tajemství a tajemných věcí.

Korálky z mechového achátu patří k těm nejhezčím

Mechový achát – tradiční osobní kámen

Mechový achát není tradičním osobním kamenem. Přesto se může se svou energií zelené barvy osobním kamenem stát, a to těch šťastných, kteří se narodili v srdci jara (20. dubna až 20. května). Zelené krystaly přináší obnovu, úspěch v novém podnikání a dobré zdraví.

Mechový achát je kámen Blíženců

Mechový achát je jedním ze zodiakálních kamenů pro ty, kteří se narodili ve znamení Blíženců, tj. od 21. května do 20. června, kdy se blíží léto. Souhvězdí Blíženců je známé jako “Znamení vynálezce” a na obloze ho lze vidět jako dvojčata vedle sebe.
Je úzce spojen s planetou Merkur a ti, kteří se narodili v jeho znamení, mohou vidět problémy z obou stran. Jsou přizpůsobivý, mohou jít s dobou, být veselý a hovorní nebo neklidní a nervózní v závislosti na jejich naladění. Ti, kteří se narodili, když je Slunce v Blížencích, jsou bystří myslitelé a jsou důvtipní.

Amulety a talismany z mechového achátu

Mechový achát byl používán jako talisman bojovníků, k podpoře jejich síly a vítězství a pro ochranu před jedovatými hady a štíry. Ve starověku se achátové amulety nosily, aby chránily od všech nebezpečí a aby svému nositeli umožnily zdolat takové překážky, jako jsou silné větry a blesky. Starověcí námořníci používali achátový amulet jako ochranu před běsněním vzdouvajícího se oceánu.
Acháty jsou “hledače” proměny. Ti obsahují krystalickou energetickou strukturu, která sladí přirozenou energii krystalu s přirozenou sílou lidské mysli a pomůže najít cestu k novým obzorům a novým schopnostem. Jsou to ukazatelé a kompasy, tzv. startovací krystaly. Jsou talismanem vědců, dobrodruhů, lovců, poutníků a cestovatelů, stejně tak studentů a výzkumných pracovníků. Tyto krystaly zvyšují úsilí změnit naši současnou situaci, možnosti, zdraví, vyhlídky nebo vztahy. Přeměnou sebe sama měníme naše životy. Učíme se tancovat, mluvit novým jazykem, být silnějšími nebo se stát lepšími partnery nebo dětmi. Krystaly jsou vynikajícími talismany pro podporu našeho úsilí vlastního růstu, rozvíjení nových schopností a změny našeho života.


Mechový achát v dendritické formě

Mechový achát a Feng Shui

Mechový achát využívá energie růstu, rozvoje, nových začátků, výživy a zdraví. Zvyšuje vitalitu a přináší hojnost. Použijte zelené krystaly ke zlepšení jakéhokoli prostoru používaného ke stravování, v místnosti pro malé děti nebo v místě Vašeho domova, kde začínáte nový projekt. Energie krystalů je tradičně spojována s východními nebo jihovýchodními částmi domu nebo místnosti. Je spojována s rodinou a zdravím, prosperitou a hojností.

Mechový achát – starověké tradice a legendy

V minulosti byl domorodými kněžími mechový achát považován za kámen zázračného uzdravení, protože jim dával sílu komunikovat s lidským organismem a měl být uprostřed ve třetí řadě náprsníku ornátu Velekněze. V průběhu staletí byl považován za nejsilnější z léků, hojící rány, čistící od jedů a jako ochrana před jedovatými hady. Věřilo se, že podporuje sílu a vítězství bojovníků, zvyšuje dlouhověkost, a pomáhá nositeli odvracet sebou vyvolaný hněv, hořkost a jiný negativismus.
Plinius, římský historik, citoval tři mudrce z Persie učící, že bouře by mohla být odvrácena hořícími acháty.
Věřilo se, že nošení achátu pomáhá proti nespavosti a vyvolává příjemné sny.
Legendy tvrdí, že achát má sílu zajistit svému nositeli ochranu před nebezpečím a děti chrání před pádem, dává svým majitelům sílu a odvahu a schopnost zahánět obavy.
Achát má bohatou historii božských obrazů v rámci svého přirozeného žilkování, inkluzí a zbarvení. Takové obrazy jako Panna Marie, Ježíš, Jan Křtitel, andělé a různé jiné lidské tvary projevující se v těchto přírodních uměleckých dílech jsou k vidění v kostelech a muzeích po celém světě. Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.


© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Žádné komentáře:

Okomentovat