sobota 28. března 2015

Krajkový laguna achát je kamenem síly a stability

Krajkový laguna achát probouzí nižší čakry a zažíhá vnitřní oheň naší životní síly, kreativity a sexuality. Acháty s ohnivými barvami, jako je právě krajkový laguna achát, poskytují stabilní, pulzující energii, která stimuluje chuť do života.Metafyzicky má krajkový achát nižší intenzitu energie a vibruje na pomalejší frekvenci než ostatní kameny, ale je vysoce ceněn jako kámen, poskytující svému nositeli životní stabilitu. 
Šarlatově rudé barvy krajkového laguna achátu probouzejí oheň naší životní síly 
Krajový achát je nejvýše ceněný pruhovaný achát ve světě, a je velmi vyhledávaným kamenem především v oblasti výroby prvotřídních designových šperků. V angličtině je tento rudě zbarvený achát označován jako „laguna lace agate“. Tento překrásný druh achátu je známý díky jeho mimořádně těsným barevným pruhům se zářivými odstíny červené a rudé. Krajkový achát se nachází jen na jediném místě na světě v ploše o velikosti zhruba 6 čtverečních kilometrů v obtížně přístupném pohoří ve státě Chihuahua v Mexiku.
Krajkový laguna achát patří k pruhovanému chalcedonu z minerální rodiny křemene. I když je převážně šarlatové barvy, jeho vrstvy mohou obsahovat odstíny tmavě červené, mléčně bílé, žluté, zlaté a hnědé. Jméno „achát“ pochází z řeky Achetes na Sicílii, kde byl achát poprvé nalezen. Krajkový achát má obvykle uspořádané barvy ve vrstvách nebo pruzích, některé odrůdy mají "oko" -  tečky barvy, jiné odrůdy mají v sobě zkamenělé inkluze. O barevných pruzích krajkového laguna achátu se někdy též říká, že se v nich zhmotnila „sama duha Země“, tolika barvami totiž může tento krásný achát doslova hýřit.
Achát jako takový je jedním z nejstarších polodrahokamů, které lidé používají.  Achát byl nalezen ve formě  artefaktů  již u lidí v období neolitu. Jeho první použití jako léčivého kamene se datuje do dob starého Babylonu, kdy byl používán jako léčivý kámen ve formě amuletů a šperků. Jeho léčebné použití pokračovalo v období starověkých egyptských a řeckých civilizací, a rozšířilo se po celé Africe a přes Blízký východ do Ruska.
Šperky z laguna krajkového patří k těm nejhezčím

Metafyzické vlastnosti krajkového laguna achátu

Krajkový laguna achát pomáhá spojovat lidi a stmelovat různé skupiny lidí. Je tedy velmi prospěšným kamenem pro pedagogy, poradce a profesionální koordinátory, ale své uplatnění najde i v rodině, kdy pomáhá rodinu stmelovat a držet při sobě. Tento achát též silně stimuluje představivost a inspiraci spisovatelů a umělců, a vůbec všech kreativně založených lidí. Achát jako takový je kamenem pro intelektuální a matematické úsilí, protože povzbuzuje přesnost myšlení a aktivizuje intelekt.
Ohnivě šarlatový krajkový laguna achát silně stimuluje sexuální a fyzické energie, zvyšuje vytrvalost a a podporuje krevní oběh, často pomáhá při léčbě sexuální nerovnováhy.
Jestliže na jedné straně tento achát rozněcuje energie a vnáší vášeň do našeho života, potom na straně druhé podporuje naši vnitřní stabilitu, klid a duševní zralost. Jeho hřejivé ochranné vlastnosti podporují pocit bezpečí a pomáhají ke zvýšení sebevědomí. Pomáhá potlačit spalující touhu po hmotných věcech, které nepotřebujeme.
Achát pomáhá malým dětem učit se chodit a chrání je při pádech. Krajkový laguna achát je kamenem, který podporuje manželskou věrnost. Jako ochranný kámen je skvělým amuletem pro cestovatele a udává se, že chrání před rizikem dopravních nehod.

Krajkový laguna achát a jeho fyzické léčebné použití

Fyzicky se u krajkového laguna achátu udává, že pomáhá při asimilaci zinku, vitaminů A a D v těle, a že jeho vlastnosti mohou být užitečné pro dobré fungování trávicího traktu a tlustého střeva, a ke zvýšení elasticity střevních stěn. Achát může být prospěšný kvalitě zraku. Údajně prospívá vnitřním orgánům, jako je žaludek, děloha, atd.. Doporučuje se použít jej při onemocnění a svědění způsobeném bodnutí hmyzem.  
Achát je užitečný pro správnou funkci srdce a cév. Léčitelé doporučují nosit přívěsky z krajkového achátu uprostřed hrudníku, protože tak pomáhá posilovat srdeční sval. Při teplotě se doporučuje umístit krajkový achát na čelo, tento achát pomáhá snižovat horečku.
Zatímco běžné krajkové acháty mohou být nalezeny mimořádně také
s modrým zbarvením, tuto barvu u krajkových laguna achátů nenajdete

Krajkový laguna achát a jeho emocionální léčebné použití

Krajkový laguna achát zlepšuje mentální funkce tak, že zvyšuje koncentraci, vnímání a analytické schopnosti.  Pomáhá snižovat emoční disharmonii, která u některých lidí zabraňuje příjímání lásky.
Jako silný ochranný a stabilizující kámen, je krajkový achát velice vhodný pro podporu léčby deprese. Pomáhá otevřít mysl k pozitivnímu příjímání života a přijetí životní reality. Podporuje též úsilí pro splnění našich životních snů.
Krajkový laguna achát výrazně podporuje vytrvalost a vnitřní sílu, tím nás vede k rozvoji osobních schopností a vnitřní rovnováhy. Právě acháty s nepravidelnými vzory, jako je krajkový achát, mohou stimulovat naši připravenost k učinění zásadních rozhodnutí. Achát je prospěšný při vlastní analýze našeho života, kdy nám odhaluje skryté okolnosti, které by mohly rušit naši životní pohodu.
Krajkový laguna achát podporuje sebepřijetí a důvěru v sebe sama, pomáhá překonávat negativitu a hořkosti srdce, potlačuje hněv a naopak podporuje lásku. Tento úžasný achát nám umí propůjčit odvahu začít znovu v případech neúspěchů či životního traumatu.

Krajkový laguna achát a energie čaker

Achát obecně stabilizuje auru, odstraňuje a transformuje negativní energie. Jeho očistný účinek je silný na všech úrovních.
S převažujícími odstíny červené a karmínové barvy je krajkový laguna achát mocný spojenec při léčbě blokád a traumat kořenové čakry, která se nachází ve spodní části páteře, a řídí energie pohybu. Tato čakra je základem fyzické a duchovní energie pro tělo. Když se ocitá tato čakra fyzicky v nerovnováze, projevují se negativní příznaky jako letargie, nízká úroveň činnosti, malé nadšení a nízká chuť do života, spolu s potřebou neustálé stimulace.
Jestliže jsou duchovní energie kořenové čakry mimo rovnováhu, budete se cítit přelétaví, odpojeni od reality, a vzdálení svému životu. Pokud uvedete pomocí krajkového achátu tuto čakru opět do rovnováhy, rychle poznáte, že vaše fyzické tělo znovu získalo svou sílu a vytrvalost, duchovní energie je posílena, a vy se budete cítit bezpečně díky pocitu vlastní síly.

Krajkový laguna achát a energie barev

Krajkový laguna achát, ve kterém převažují odstíny karmínově rudé barvy, v sobě spojuje energii čistého paprsku červené a nadšení a radost z oranžové barvy. Je to barva síly a vitality, a to jak fyzické a duchovní. Takto zbarvené acháty jsou silné ochranné amulety proti fyzické újmě. Pomáhají překonat strach a zlepšit soběstačnost a sebevědomí.  Karmínově rudé krajkové acháty jsou kameny vítězství, úspěchu a dovednosti.
Krajkové laguna acháty s hlubokými odstíny šarlatové barvy jsou klíčem k fyzickému potěšení ve zralém věku - v lásce, v životě a ve vztazích. Mají-li na sobě též tlumené tóny hnědé barvy, dodávají nám přírodní zdroje energie, abychom si užívali radostí života, které jsme kdysi mívali v mládí.
Tmavě červené vrstvy krajkového laguna achátu ztělesňují silné a hluboké city, trvalou energii a zklidněnou vášeň. Jedná se o mužskou barvu, zvláště vhodnou pro zvýšení věrnosti a vnímání vážnosti života.
Mnoho krajkových achátů obsahuje tmavě žluté vrstvy. Ty dávají krajkovému achátu moc upevnit naše nové zájmy a nové vztahy. Takto zbarvený achát nám může pomoci aktivně řešit nepříjemné věci a posílit optimismus a smysl našeho života.
Mezi ostatními acháty vynikají krajkové laguna acháty svou uchvacující
rudou barvou

Krajkový laguna achát - meditace a věštění

Krajkový achát nabízí širokou škálu krystalických formací vedoucích k meditačnímu zaměření. Složité pohyby uvnitř krystalu podporují klid, stav relaxace a otevírají naši mysl vyššímu myšlení a vnitřní pravdě.
Věštecký význam achátu: než učiníte zásadní rozhodnutí, zvažte předtím všechny možnosti. Pokud máte sny o achátu, čeká vás brzy daleká cesta.

Krajkový laguna achát jako kámen narození

Krajkový laguna achát, ve kterém převažují odstíny karmínově rudé barvy je jedním za narozeninových kamenů těch, kteří se narodili v prvním měsíci podzimu (23. září – 21. října). Jim karmínové kameny přinesou fyzickou sílu, vitalitu, sílu vůle a odhodlání.
Krajkový laguna achát s tmavě červenou barvou je přirozený narozeninový kámen těch, kdo jsou narozeni v polovině podzimu (22. říjen - 20. listopad). Jim červené kameny přinesou energii, odvahu, vášeň a lásku.

Krajkový laguna achát a znamení Zvěrokruhu

Krajkový laguna achát je jedním z kamenů pro ty, kteří se narodili ve znamení Blíženců v období od 21 května do 20. června, kdy se Země se blíží létu. Ti, kteří se narodili ve znamení Blíženců, dovedou obě strany problému. Jsou flexibilní a mohou jít s proudem, dovedou být živí a někdy upovídaní, ale také neklidní a nervózní.

Krajkový laguna achát pro talismany a amulety

Amulety z achátu se nosily již ve starověku k ochraně před veškerým nebezpečím. Svému nositeli měly pomáhat překonat živly, jako jsou vítr a blesky. Starověcí námořníci používali amulety achátu na ochranu před zuřivostí rozbouřeného oceánu.
Nádherné náušnice z krajkového laguna achátu vynikají souměrnou kresbou
barevných vrstev

Krajkový laguna achát a Feng šuj

Krajkový laguna achát v sobě nese energii Ohně. Energie ohně je energie radosti z tepla, jasu, osvětlení a přirozené aktivity. Ohe je energie Yang v přírodě. Je to též energie akce, emocí a vášní - nápadů, koncepcí, a také sexu. To vše je tradičně spojován s jižní části domu nebo místnosti.  Použijte energii krajkového laguna achátu, aby váš život dostal podporu, kterou potřebuje, abyste posílili své postavení ve společnosti a stmelili svou rodinu. Červené a šarlatové kameny by měly být použity střídmě tak, aby vnesly sluneční sílu a energii elementu ohně do vašeho prostoru.

Krajkový achát – tradice a legendy

Starověcí Římané si vysoce cenili achát, kterému přisuzovali značné léčivé vlastnosti a který nosili ve formě talismanů.  Jako „sérum“ proti hadímu uštknutí používali staří Římané na prášek rozdrcený achát smíchaný s vodou. Římský historik Plinius uváděl ve svých spisech, že mágové v Persii používali achát na odvrácení bouřek. Ve středověku lidé velmi často nosili amulety z achátu, protože věřili, že jejich nositelé jsou příjemní, přesvědčiví a achát jim přináší milost Boží, která je střeží od všech nebezpečí. Až do dnešní doby je nošení achátu považováno za lék na nespavost a na přivolání příjemných snů.

Děkujeme za přečtení.Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2015 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat