pondělí 29. června 2015

Spěte jako andílek. Známe léčivé kameny, které vám k tomu pomohou

Znáte ten pocit, kdy se probudíte a nemůžete si vzpomenout na to, co se vám zdálo? Ještě před chvílí jste to věděli, ale jako zázrakem se vám ten sen vypařil z hlavy? Nebo naopak máte sny, které se neustále vracejí, noční můry, které vás straší pokaždé, když zavřete oči a nenechají vás v klidu spát? Ať tak či onak, fialově zbarvený drahý kámen u vaší postele může být vaši spásou. 

Průměrný člověk má za jednu noc 8 až 10 snů, přičemž si dokážeme vybavit alespoň 1. Někteří lidé dokonce tvrdí, že žádné sny nemají, což se dá vysvětlit jednoduše tak, že si je nepamatují. Už od nepaměti se snažíme naše sny nějak vysvětlit, snažíme se přijít na jejich význam a důvod, proč se nám zdají. Někdo věří, že nám ukazují budoucnost, útržky z minulých životů, nebo že symbolizují nejtajnější přání naší mysli nebo potlačený strach.

Jaké sny můžeme mít? 


Každý z nás určitě zažil sen, ve kterém bylo všechno perfektní, a přesně tak, jak bychom vše chtěli mít i ve skutečnosti. Tyto příjemné sny, pokud ničím nevybočují, většinou v rychlém okamžiku po probuzení zapomeneme. Naopak velmi dobře nám utkví v paměti sny opačné – špatné sny. Noční můry umí potrápit malé dítě i dospělou osobu, a o to víc, pokud jsou realistické.

Za nejvíce strašidelné a děsivé „noční běsy“ jsou považovány zážitky způsobené spánkovou paralýzou. Tyto stavy nastávají mezi bděním a sněním a jsou doprovázeny extrémními návaly strachu, halucinacemi, ochrnutím, pocitem dušení a tlakem, nejčastěji na hrudi. Halucinace se dostavují sluchové i zrakové. Lidé postižení spánkovou paralýzou mohou slyšet šumění, křupání, praskání a vidět přízraky ve svém pokoji.

Nejúčinnější kameny v boji proti zlým snům jsou fialové


Byly také popsány sny lucidní. Během těchto snů si však lidé uvědomují, že jde jenom o sen. Většinou se hned po tomto uvědomění dostaví probuzení, je totiž velmi obtížné zůstat v této fázi spánku. Pokud se vám to však povede, máte neomezené možnosti, jak toho využít, vesměs si ve svém snu můžete dělat vše, co chcete.

A jak si uvědomíme, že sníme? Jsou dvě osvědčené metody, pomocí kterých zjistíme, že se s jistotou jedná o sen. Jednou z osvědčených rad je pozorování času. Stačí se podívat na hodiny/hodinky, pohlédnout jinam a opět se podívat, kolik je hodin. Během snu nemá čas žádný význam, a proto pokaždé uvidíte jiný čas, který může plynout rychleji nebo běžet dokonce pozadu. Druhá rada zní – přečtěte si knihu. Nebo aspoň její část, třeba odstavec. Pokud jen sníte, podruhé se vám stejný text nepodaří přečíst. Jednoduše tam už nebude. Text se změní nebo zcela zmizí.

Jak můžeme ovlivnit snění léčivými kameny? 


I v této oblasti života můžeme využít darů přírody, a ovlivnit tak náš spánek. Nejúčinnější jsou fialové léčivé kameny. Fialová barva je sama o sobě spojena s korunní čakrou, je to barva inspirace a posiluje meditaci. Uklidňuje centrální nervový systém a podobný účinek má také na hyperaktivní děti. Fialová je barva duchovna, mystického světa, umožňuje nám propojit realitu se sny. Tato barva sama o sobě vyvolává spánek, a právě toho se dá využít.

Fialová je barva duchovna


Fialové drahé kameny vám mohou pomoci potlačit noční můry a přivolat příjemné sny, na které budete rádi vzpomínat. Umí se také postarat o živější a realističtější sny, pomáhají také k vyvolání snů. S jejich pomocí si rovněž sny lépe zapamatujeme, a také můžeme pochopit jejich význam. Mezi kameny, které jsou naladěny na naše podvědomí a sny, patří ametyst a fluorit.

Fluorit 

Fluorit je nejúčinnějším kamenem při potlačování nočních můr. Chrání mysl během spánku, odvrací negativní energii a umožňuje nám bezstarostně a klidně snít. Je to silný ochranný kámen ve všech směrech. Potlačuje silné emoce, depresi, stres, a uvádí tělo po fyzické a psychické stránce do rovnováhy. Otevírá nám dvířka do podvědomí, a pomáhá tak potlačeným pocitům vyplynout na povrch. Je také výborný pomocník při učení, neboť zvyšuje koncentraci a zručnost. Fluorit je také silný léčivý kámen. Pomáhá odstranit vše, co je v našem těle v nepořádku. Konkrétně fialový fluorit léčí kosti a poruchy kostní dřeně.

Fluorit pomáhá obnovit milostný život, další důvod k jeho pořízení

Ametyst 

Podobné účinky jako fluorit má rovněž ametyst. Tento nádherný fialový kámen dokáže odvracet noční můry, dopřává klidný spánek a léčí nespavost. Jeho léčivé vlastnosti se zaměřují zejména na hlavu a problémy zažívacího a trávicího traktu. Kromě nočních můr se tak zbavíte i migrény nebo žaludečních potíží. Ametyst tiší vztek, uklidňuje, pomáhá postupně odstraňovat strach, zlobu nebo obavy a přináší do našeho života zpět naději a klid. Obdobně jako fluorit je to silný ochranný kámen se silnými spirituálními vibracemi.

Ametyst je také účinný při léčení otlaků a ran

 

Jak použít léčivé kameny pro dobrý spánek? 

Léčivé kameny můžete jednoduše uložit pod polštář nebo matraci. Pro léčbu nespavosti můžete vyzkoušet třít kamenem (doporučujeme tromlovaným) střed čela proti směru hodinových ručiček. Tento postup je také účinný pro přivolání příjemných snů. Pokud máte vedle postele noční stolek, můžete využít i jej. Krásný surový krystal bude nejen užitečný pro odhánění zlých snů, ale zkrášlí vám celou místnost a navodí příjemnou atmosféru.

Doufáme, že tento stručný článek vám pomůže navrátit do vašich snů klid a zpříjemní vám spánek ve všech směrech, neboť snění je důležitou součástí života každého z nás. Proto nezapomeňte, že sílu léčivých kamenů můžete využívat nejen během dne, ale také během noci, kdy vaše tělo odpočívá a nabírá sil do dalšího plnohodnotného dne.Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.
© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.
 
Autor: Eliška Reznerová
 

Žádné komentáře:

Okomentovat