pondělí 20. července 2015

Astrální cestování s léčivými kameny

Nedávno jsme publikovali článek o snech a nočních můrách, a tentokrát nepůjdeme pro téma příliš daleko. Náš nový článek se bude věnovat astrálnímu cestování, které je velmi spjato s myslí a podvědomím každého z nás. Tento stav zažívají ženy i muži napříč všemi generacemi, někteří nevědomky, jiní se snaží tento stav vyvolat záměrně. Co je astrální cestování a dá se ovlivnit léčivými kameny? Na tuto otázku vám odpovíme v našem novém článku. 

Astrální cestování

Astrální cestování vychází z existence tzv. astrálního těla a astrálních dimenzí. Během astrálního cestování lidé dokáží opustit fyzické tělo, volně se pohybovat mimo něj, a opět se vrátit. Lidé věří, že existuje několik dimenzí, mezi kterými se lze volně pohybovat bez ohledu na přírodní zákony. Astrální dimenze je nejblíže dimenzi fyzické. Vstoupit do astrálního těla lze přitom několika způsoby, například během snu či meditování.

Během astrálního cestování se může člověk libovolně pohybovat dle vlastní libosti a téměř nic ho neomezuje. Tyto zážitky jsou velice často velmi emocionální a velmi silné. Pro začátek je dobré vědět, že lidské tělo se skládá ze tří těl – fyzického, astrálního a mentálního. Tyto těla jsou propojena astrální matricí. Dojde-li k přerušení této matrice, astrální tělo se odprostí od fyzického, a to „odumře“.


Jak astrálně cestovat? 

Vycestovat z fyzického těla, jak jsme již zmínili, lze různými způsoby. Chcete-li záměrně vyvolat cestu mimo tělo, lehněte si na postel, uvolněte se a dejte ruce podél těla. Zavřete oči a naprosto uvolněte mysl i tělo. Postupně přecházejte v mysli od chodidel až po hlavu a každou část svého těla se snažte co nejvíce uvolnit. Nikam nespěchejte a v mysli si udržujte myšlenku astrálního cestování. Jakmile budete v této fázi, začíná se pomalu astrální tělo odpoutávat od fyzického. Během uvolňování můžete cítit lehké mravenčení, pocit vznášení končetin či motání hlavy. V této chvíli jste na nejlepší cestě k astrálnímu cestování.

Lidé se při svých cestách mohou vznášet několik centimetrů nad svým fyzickým tělem nebo se pohybovat okolo něj. Dochází také k přenosu do úplně jiného prostoru, tedy astrálního světa. V tomto světě je možné opravdu cokoliv. Nejvhodnější doba pro cestování je v noci (brzkých hodinách ranních) kdy je fyzické tělo unavené, ale mysl dokáže normálně fungovat.

Cestování během snu 

Zažít astrální cestování lze i nevědomky během snu. Můžeme se opět vznášet nad fyzickým tělem či se objevit na úplně jiném místě. Při cestování lidé mají často pocit, jako kdyby je něco táhlo k zemi. Tato neviditelná síla, co jim nedovolí se vzdálit nebo se snaží je stáhnout určitým směrem, je právě ono spojení s naším fyzickým tělem.

Léčivé kameny 

Léčivé kameny mohou být při astrálním cestování velice prospěšné. Můžou pomoci tento stav vyvolat a udržet, a jsou také velmi účinnými ochránci. Nejvhodnější jsou zelenožluté kameny a léčivé kameny v olivovém odstínu. Olivové kameny a krystaly pomáhají udržet koncentraci a zvyšují naši snahu. Také pomáhají při hledání poznání a osvícení, které je nezbytné při astrálním cestování.

Prehnit 

Prehnit má schopnost harmonizovat okolí svého majitele, přináší klid a pomáhá při meditaci. Je také skvělým ochranným kamenem a má blahodárné léčivé účinky. Potlačuje noční můry, depresi, stres i obavy. Přináší do našeho života klid, harmonii a poznání, pomáhá nám dostat se do souladu s přírodními energiemi a samotnou přírodou. Prehnit je kamenem nepodmíněné lásky, navozuje stav hluboké meditace, zlepšuje vizuální představivost. Je taky vhodný pro děti, odstraňuje vady řeči, tlumí hyperaktivitu a potlačuje noční můry.

Často můžeme tento kámen nalézt spojený s epidotem (prehnit s epidotem). Epidot vyvolává hlubokou meditaci a uvolnění, a právě proto je tento kámen vhodné pro astrální cestování. Pomáhá odstraňovat stres, napětí, frustraci a dodává osobní sílu.

Prehnit s epidotem

Pyromorfit 

Olivový pyromorfit je podobný křišťálu tím, že zvyšuje účinky a energie ostatních kamenů. Tato vlastnost se ocení zejména při léčení zranění nebo právě astrálním cestování, kdy dohromady s prehnitem tvoří silnou dvojku. Samotný pyromorfit je spojován se dřevem a zemní energií, ale také se zdravím a s hojností. Pro astrální cestování je vhodný také pro jeho spojení s rodinou a s předky, neboť někteří lidé astrálně cestují, aby mohli hovořit se svými příbuznými.

Pyromorfit v celé své zelené kráse


Astrální cestování je považováno za poměrně bezpečné. Zatímco budete cestovat, nikdo vám nemůže „ukrást“ tělo, za to můžete narazit na pár nebezpečných situací. Za jedno z největších nebezpečí jsou považovány cizí bytosti, které během svých cest můžete potkat, proto se ze začátku doporučuje jim vyhýbat a nekomunikovat s nimi. Nedoporučuje se cestovat příliš často a bez přípravy. Před astrálním cestováním je také vhodné odblokovat čakry v těle. Jak odblokovat čakry a které léčivé kameny jsou k tomu nejvhodnější se dozvíte zde.


Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.
© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.

Autor: Eliška Reznerová

Žádné komentáře:

Okomentovat