pátek 31. července 2015

Tisíc tváří jaspisu! Poznejte s námi všechny jeho léčivé vlastnosti

Jaspis je všestranně použitelný léčivý kámen, který má mnoho podob. Je to doslova kámen tisíce tváří, neboť jej můžeme nalézt v pestré škále vzorů, barev, odstínů a sytostí. Jaspis léčí tělo i mysl, srovnává čakry a uvádí tělo do rovnováhy. Je to kámen uzemnění a stability, poskytuje komfort a pocit bezpečí. Jaspis používají šamani i léčitelé k vybavování snů a k pohlcování negativní energie.

Jaspis ovlivňuje svou energií a léčivými vlastnostmi tělo i mysl a zajišťuje mezi nimi rovnováhu. Přináší do našeho života mír, klid a pohodu, odstraňuje stres, napětí a negativitu. Jaspis používaly téměř všechny starověké civilizace a národy, uznávaly ho jako silný ochranný kámen, kámen odvahy a moudrosti. Každá barevná varianta jaspisu je opravdový unikát přírody a má jiné léčivé účinky a vlastnosti. Celkově o jaspisu můžeme říci, že jeho nošení přináší klid a zmírňuje stres, vyhání zlé sny a odstraňuje negativní energii.

Druhy jaspisu 


Černý jaspis 

Černý jaspis je jeden z nejvzácnějších druhů jaspisů. Posiluje naše duševní a fyzické úsilí, chrání jeho majitele proti kletbám, hrozbám a různým formám nebezpečí. Je tedy vhodný pro riziková a nebezpečná povolání. Černý jaspis také pomáhá vyvolávat proroctví, sny a vize.

Zelený jaspis 

Zelená odrůda jaspisu byla v historii nejvíce ceněna, neboť byla považována za vzácnou a ojedinělou. Zelený jaspis byl používán pro přivolání deště, odhánění zlých duchů, přízraků, negativní energie a čarodějnic. Je také účinný ochránce před jedovatými zvířaty. V dnešní době je používán k léčení žaludku, plic, plodnosti. Pomáhá ženám během těhotenství a při porodu, odvrací zlé sny, paranoidní bludy a noční můry.

Je vhodný pro překonávání obsedantně kompulsivní poruchy. Vhodný je rovněž pro všechny, kteří drží dietu, snaží se přestat kouřit nebo omezit alkohol. Zelený jaspis podporuje vytrvalost, posiluje sebeovládání a dodává energii. Už kdysi byl hojně užíván při obřadech s cílem zvýšit plodnost a podpořit dobrý průběh těhotenství. Ženám, které se snaží o miminko, se doporučuje nosit zelený jaspis uchycený kolem pasu.

Zelený jaspis
Zelený jaspis
Zdroj fotografie: bestcrystals.com


Hnědý jaspis 

Hnědý jaspis se nazývá také Egyptský mramor, protože byl ve Starověkém Egyptě používán jako amulet, vyrábělo se z něj nádobí pro rituály a klenoty. V dnešní době je hnědý jaspis používán pro zmírnění geopatogenního stresu a zvýšení ekologického cítění. Dokáže vyčistit lidské tělo od toxinů, negativní energie, přináší do našeho života stabilitu a rovnováhu. Při nošení pomáhá svého majitele „držet nohama na zemi“, zmírňuje stres a napětí. Je výborný pro citlivé a výbušné lidi, neboť dokáže uklidnit a zmírnit vztek, agresivitu nebo paniku.

Tento druh jaspisu je vhodný pro všechny, kteří chtějí přestat se svým nezdravým zlozvykem – kouřením, protože hnědý jaspis vyplavuje z těla škodlivé toxiny a zvyšuje odhodlání. Máte-li v práci hodně úkolů, můžete si na svůj pracovní stůl položit hnědý jaspis, dodává energii a výdrž. Je také vhodný pro dlouhodobé léčení nemocí, obnovuje životní sílu a vitalitu.

Červený jaspis 

Jaspis v červeném odstínu byl cenným talismanem válečníků, představitelů zákona a ochrany, a to zejména proto, že je považován za kámen vytrvalosti a života. Indiánskými kmeny byl používán k podpoře zdraví a nových nápadů. V současnosti je červený jaspis oblíbený jako stimulátor životní energie a nosič fyzické síly. Zklidňuje mysl i tělo a snaží se najít rovnováhu, pomáhá v léčení a překonávání nemocí.

Červená barva je barva lásky a vášně, není se tedy čemu divit, že právě červený jaspis obnovuje libido. Účinný je také při potlačování žárlivosti a pomáhá vzpomenout si na sny. Červený jaspis se doporučuje nosit ke zmírnění stresu a budeme-li jej třít v rukách, zklidní nervy a obnoví v nás rovnováhu. Obdobně jako ostatní jaspisy je vhodný na astrální cestování, neboť poskytuje ochranu a podporu.

Červený jaspis
Tromlovaný červený jaspis


Modrý jaspis 

Jaspis v modrém zbarvení je výborný pro odstranění a zmírnění stresu, dodává odvahu vystoupit a bojovat proti nespravedlnosti a hájit dobro. Je vhodný také pro mládež a děti, neboť působí proti nerozumnému chování a pomáhá lidem, aby se nedostali do nebezpečných či rizikových situací.


Žlutý jaspis 

Žlutý jaspis v dávných dobách využívali hojně kněží, šamani a léčitelé při svých fyzických i duchovních cestách, neboť je skvělým pomocníkem při duševním tvoření, meditování a otevírání lidské mysli. Přináší pozitivní energii do života a pomáhá odhalovat faleš, lež a přetvářku. Tento krásný léčivý kámen je vhodný také pro lidi s nízkým sebevědomím, neboť pomáhá překonat rozpaky a strach.

Dále také přivolává přátelství, zvyšuje nadšení, podporuje učení, tvořivost a je výborný pro podpoření pracovitosti a dokončování úkolů. Žlutý jaspis je považován za skvělý dietní kámen a používá se během období půstu, podporuje sebekázeň a poskytuje emocionální podporu. Účinný je rovněž jako ochranný kámen při astrálním cestování a pomáhá vyvolávat sny.

Žlutý jaspis
Žlutý jaspis je vhodný pro všechny astrální cestovatele


Dalmatin jaspis 

Dalmatin jaspis má nádherné béžové zbarvení s černými fleky. Obecně pomáhá dospělým najít jejich dětskou stránku, podporuje hravost, rodinu, věrnost a posiluje ducha. Má také uklidňující vliv na děti i zvířata. Je doporučováno jej pokládat vedle dětské postýlky, odhání zlé sny a pomáhá dítěti klidně spát. Dalmatin jaspis je charakteristický svou pomalou vibrační energií, která je ale velice účinná a působí dlouhodobě.

Je vhodný pro všechny, kteří začínají nový projekt a plánují, neboť pomáhá přenést myšlenky a nápady ve skutečnost. Posiluje odhodlání, a proto je skvělý talisman začínajících podnikatelů a všech, kteří chtějí přestat s kouřením. Jak jsme již zmínili, je to výborný léčivý kámen pro rodinu, podporuje věrnost, dobré vztahy v rodině a udržuje přátelství. Rovněž také podporuje týmovou spolupráci.

Dalmatin jaspis
Dalmatin jaspis je opravdu pastva pro oči
Zdroj fotografie:stellar.rs

Oceán jaspis 

Oceán jaspis, jak už název napovídá, čerpá svou energii z vody. Je výborný pro vypořádání se se změnami v životě a pěstování trpělivosti. Obdobně jako všechny druhy jaspisu uklidňuje a eliminuje stres, odstraňuje negativní energii a stabilizuje auru. Oceán jaspis je skvělý pro meditaci a jeho účinky dokáže navýšit měsíční svit či světlo svíček.

Jako talisman je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit trpělivosti, uvolnit potlačovaný vztek nebo vymazat emocionální bloky. Pomáhá také převzít odpovědnost a vžít se do ostatních, proto je tento léčivý kámen úžasný pro léčitele a poradce.

Oceán jaspis
Oceán jaspis je ideální pro tvrdě pracující i studenty,
neboť odstraňuje stres a uklidňuje
Zdroj fotografie: pearl-nautilus.tumblr.com

Obrázkový jaspis 

Obrázkový jaspis je ideální pro tvoření, podnikání, iniciativu a posílení důvěry. Své místo určitě najde u každého umělce nebo spisovatele, neboť pomáhá odstraňovat bloky a podporuje kreativitu. Pomáhá skrytým myšlenkám, smutku a obavám vyplynout na povrch. Je užitečný také při obchodním jednání, zakládání firmy a cestování do zahraničí.

V práci jej můžete umístit na stůl nebo poličku, odstraňuje a mírní následky geopatogenních zón a elektromagnetického záření. Obrázkový jaspis má výborné léčivé vlastnosti, pomáhá regenerovat organismu a překonávat zle a bolestivé zkušenosti.

Obrázkový jaspis
Jedinečný obrázkový jaspis ve své tromlované podobě


Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.

Autor: Eliška Reznerová

Žádné komentáře:

Okomentovat