úterý 25. srpna 2015

Tyrkysové a hnědé drahé kameny pro klid a harmonii

Pomalu nám končí léto a přichází podzim. Pokud se teprve chystáte na dovolenou a za relaxem, tak si nenechte ničím zkazit náladu a užijte si každý volný den. Jestli jste ale už všechnu dovolenou vyčerpali a teď už vás zase chvíli čeká jen práce, nebo jen tiše odpočítáváte poslední dny před nástupem do školy, tak zbytečně nesmutněte. Ačkoliv po krásných chvílích u moře, na horách nebo na chatě na Moravě přichází tvrdý a stresující návrat do reality, v našem novém článku vám představíme ty nejlepší kameny pro navození klidu, odbourání stresu a soustředění.

Život ve městě bývá občas pěkně chaotický. Vše plyne rychle, neustále slyšíme hromadnou dopravu, projíždějící auta a kolemjdoucí lidi. O teplých letních dnech se proto mnoho z nás vydává odpočinout si a načerpat trochu toho vitamínu D do zahraničí nebo do české přírody. Tyto volné dny nám většinou utečou jako voda a než se nadějeme, už zase si chystáme budík na další den do práce. Než stihnete upadnout do chmurné podzimní nálady a pracovního stresu, můžete si pořídit léčivé kameny, které vám v tom zabrání. Vybrané druhy, které vám představíme níže, jsou nejvhodnější pro navození klidu a rovnováhy v našem životě.

Tyrkysová pro klid a harmonii


Jakmile na sobě začneme pociťovat známky stresu, ať už kvůli práci nebo osobnímu životu, můžeme šáhnout po kamenech tyrkysové barvy. Tyrkysová barva má uklidňující účinky jak na naše tělo, tak i mysl. Její předností je také podpora fantazie a zvýšení sebevědomí. Tyrkysová v sobě spojuje výhody modré a zelené, je to tedy barva růstu, vzniku života a klidu.

Mezi oblíbené tyrkysové drahé kameny patří tyrkys, chryzokol, akvamarín a opál. Všechny jsou velmi účinné pro odbourávání stresu, zmírnění agresivity, hněvu, navození klidu, odstranění negativních myšlenek a vyčištění mysli. Krystaly lze využít jak při meditování, stejně tak na masáž nebo k nošení na krku jako přívěsek.

Tyrkys


Tyrkys je velmi oblíbený už od nepaměti. Je považován za talisman králů, šamanů a válečníků. Tyrkys je také velmi silný ochranný kámen a má blahodárné účinky na hlavu – pomáhá snižovat horečku, pomáhá proti migrénám a dalším bolestem hlavy. Rovněž zlepšuje zrak a působí dobře na žaludek. Tyrkys je kámen do nepohody, neboť poskytuje útěchu, pohodu a podporu tělu i mysli. Je také výborný v navození klidu a míru. Rozhodneme-li se jej nosit nebo déle držet, pomůže nám obnovit vitalitu a zvednout náladu.

Tromlovaný tyrkys


Chryzokol


Dalším drahým kamenem, který stojí za zmínku je chryzokol. Tento kámen odstraňuje negativní energii, zklidňuje a pomáhá pravdě vyjít na povrch. Obdobně jako tyrkys je chryzokol velmi klidný kámen, podporuje soucit, učí nás chápat druhé a porozumět jejich pocitům. Pomáhá nám najít klid, porozumění, zvyšuje sebevědomí a naší osobní moc. Co se týče léčivých vlastností, chryzokol pomáhá potlačovat menstruační křeče, pomáhá léčit problémy kostí a artritidu. Chryzokol je vhodné umístit do míst a pokojů, které jsou určené k odpočinku, například ložnice.

Chryzokol je vhodný umístit do odpočívárny nebo ložnice


Hnědé kameny pro soustředění a rovnováhu


Jakmile naskočíme zpět do pracovního stereotypu, možná nám bude dělat menší problém zase se aklimatizovat. Práce nám půjde pomalu nebo vůbec, nebude se nám chtít a v myšlenkách budeme roztržití. Všechno může být zapříčiněno nevyrovnáním nás samých. Pro navození rovnováhy a k nalezení sebe samých jsou nejlepší hnědé léčivé kameny. Hnědé kameny nám pomáhají usadit se, postavit se zpět „nohama na zem“ a také se soustředit. Z hnědých kamenů můžeme zmínit například oblíbenou záhnědu nebo nádherný aragonit.

Záhněda


Záhněda je uklidňující kámen, který nejen že nám pomůže od stresu, ale také harmonizuje množství tekutin a minerálů v těle. Pokud máte problémy s depresí či jinými nemocemi, záhněda vám může pomoci. Odstraňuje strach, pomáhá při rozhodování, potlačuje zlé sny a noční můry. Dále také očišťuje lidskou mysl a čistí základní čakru. Tento léčivý kámen můžete nosit v kapse nebo klidně zasazený do stříbra. Náušnice, přívěsky, tromlované kameny… záhnědu můžeme najít ve všech těchto podobách.

Tromlované kameny záhnědy


Aragonit


Jako poslední zmíníme hnědý aragonit, který je jedničkou při odstraňování stresu a úzkostí. Je to účinný meditační kámen, který zlepšuje trpělivost a pomáhá nám udržet se v klidu i při nečekaných stresujících událostech. Mezi jeho léčivé účinky spadá zejména pomoc při léčbě kostí a zubů. Pokud máte problém s těmito částmi, obraťte se právě na aragonit, protože pomáhá ukládání vápníku v těle. Je také účinný proti bolestem a svalovým křečím. Aragonit můžeme nalézt také v modré barvě. Obdobně jako jeho hnědý kolega uklidňuje, navíc však pomáhá při vyjadřování hlubokých citů a přináší do našich životů optimismus.

Nádherný aragonit bude pýchou každé sbírky kamenů


Ať už zvolíte záhnědu nebo chryzokol, doufáme, že se vám pracovní stres vyhne obloukem a vy si váš nový kámen zamilujete a využijete jej i v jiných oblastech vašeho života.Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře!Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.

Autor: Eliška Reznerová

Žádné komentáře:

Okomentovat