úterý 5. května 2015

Hůlky a masážní kameny z drahých kamenů pro tělo i mysl

Léčivé hůlky nejsou záležitostí jen pohádkových kouzelníků a čarodějnic na koštěti :) Již několik století je můžeme najít ve výbavě léčitelů a šamanů po celém světě. Tyto „kouzelné“ hůlky jsou nejčastěji vyrobeny z tromlovaných léčivých kamenů, ale lze použít rovněž surové špičaté kameny, které již nemusíte dále povrchově upravovat. A jak takové hůlky vypadají, a jak s nimi zacházet, se můžete dozvědět více v našem článku.Nádherná léčivá hůlka z ametystu


Hůlky z léčivých kamenů mohou být dlouhé, krátké, špičaté i se zakulacenými konci. Nalézt můžeme rovněž hůlky, které jsou na jednom konci širší. Jednou z vlastností hůlek je jejich shromažďování energie, kterou lze díky špičatému tvaru snadno zaměřit na určité místo na lidském těle. Jejich léčivé schopnosti můžeme použít na celé tělo nebo jen určité partie. S pomocí hůlek můžeme rovněž zmapovat zablokovaná místa čakry, a poté je odblokovat.

Nemáme-li k dispozici masážní hůlku, potom stejně úspěšně lze použít
špičaté krystaly surových kamenů, jako jsou třeba na obrázku zleva:
ametyst, přírodní citrín a křišťál


Tito malí pomocníci se nejčastěji používají na léčení pomocí masáží. Během masáže je tělo uvolněné a mysl otevřená. Kámen je v těsném kontaktu s pokožkou, a tak energie může bez problémů přecházet z kamene do našeho těla. Pro tento účel doporučujeme hladké kameny, alespoň s jedním zakulaceným koncem, a to zejména kvůli bezpečnosti a pohodlí. Na masáže lze použít i speciální masážní kameny, které jsou tvarované tak, aby se s nimi dobře manipulovalo a hlavně masírovalo. Jsou zbroušené do oválného a hladkého tvaru, aby seděly akorát do ruky.

Špičaté hůlky a kameny lze použít pro tzv. reflexní terapii, kdy špičatým koncem je mířeno na problémovou partii. Nevyvíjejte příliš velký tlak, můžete sobě nebo pacientovi ublížit. Tato metoda je vhodná při léčení konkrétní partie.

Masážní hmatka z tygřího oka

Výběr kamene 

Při výběru hůlky nebo masážního kamene musíme být však obezřetní. Každý kámen má jiný vliv na tělo, čakru i auru a není se tedy čemu divit, že jich léčitelé mají hned několik. Pro začátečníky je nejvhodnější křišťál, který umí léčit všechny části těla i auru a dokáže přeměnit negativní energii na pozitivní. Pokud potřebujete kámen na určitý problém a neznáte léčivé vlastnosti jednotlivých kamenů, obraťte se na odborníka. Předejdete situaci, kdy se budete léčit s naprosto nevhodným kamenem a výsledky budou nulové.

Křišťálový krystal  je univerzálním léčivým kamenem 


Léčení celého těla 

Pro léčení celého těla je kromě křišťálu výborný zelený turmalín. Oba kameny jsou považovány za výborné v léčení nemocí různého původu a odstraňování problémů. Kromě léčení dopomáhá také k úspěchu, dodává odhodlání, zvyšuje imunitu a dobíjí energii. Hledáte-li uklidňující kámen, můžete vyzkoušet hůlku z akvamarínu nebo chryzokol. Výborný energetizující kámen je například granát.

Záda 

Od namožených zad pomůže například ametyst, který uvolňuje napětí, pomáhá při kožních onemocněních a posiluje imunitní systém. V boji proti bolestem zad můžete také použít hematit nebo záhnědu.

Při problémech s ledvinami a močovým měchýřem je vhodné se obrátit na kámen jadeit, zejména jeho žlutou odrůdu. Zelený jadeit zase uklidňuje nervový systém a je účinný v boji proti migrénám a nespavosti.

Hlava 

Proti bolestem hlavy a migréně pomáhá výše zmíněný zelený jadeit, ale také větévkový achát, lazurit, ametyst nebo smaragd. Achát je možné nosit na každé části těla nebo jej na problematické místo přikládat. Pro maximální účinek se doporučuje kámen nosit dlouhodobě. Větévková odrůda achátu léčí nejen bytosti, ale také rostliny, můžete jej tedy umístit i do květináče.
Kameny, které pomáhají proti bolestem hlavy, působí často také na oči. Příkladem může jít smaragd, který díky zelené, uklidňující barvě působí blahodárně na zrak, posiluje unavené oči a pomáhá také při šedém zákalu.

Chřipka 

Za zmínku určitě stojí chalcedon, neboť jeho léčivou vlastnost ocení téměř každý, který se kdy setkal s virózou. Tento kámen snižuje horečku, blahodárně působí také na oběhový systém, žlučník, kosti, slezinu a krev. Pomáhá léčit vše špatné, snižuje příznaky demence a senility. Podobné účinky má také jantar, který rovněž snižuje horečku, pomáhá proti zánětům, léčí krk a štítnou žlázu.

Před použitím 

Máte-li novou hůlku (či masážní kámen), vždy se s ní nejdříve seznamte. Držte ji v ruce, meditujte s ní, prohlížejte si ji, seznamte se s jejím tvarem, barvou a energií. Navykněte si na ni a vytvořte si k ní vztah. Svou hůlku můžete jako ostatní kameny naprogramovat. Je to vhodné, zejména pokud ji máte za určitým cílem, tedy ke specifickému problému. Většina kamenů se zaměřuje na několik částí těla, nemocí a na jinou čakru, chcete-li tedy zaměřit energii jen určitým směrem, doporučujeme kámen naprogramovat.

Selenit ve formě krásných masážních hmatek


Programování 

Než začnete s programováním své hůlky nebo masážního kamene, musíte jasně formulovat svůj záměr. Dobře si tedy promyslete, za jakým účelem kámen programujete, váš záměr by měl být jasný a zřetelný. Nezapomeňte očistit kámen od vnějších energií a předchozího naprogramování. Článek o programování léčivých kamenů najdete zde.

Držte kámen v ruce a koukejte se na něj. Vnímejte proudící energii, jakmile budete v harmonizaci s kamenem, jasně a nahlas uveďte svůj záměr. Je možné, že tento proces budete muset opakovat několikrát, než docílíte naprogramování. Jakmile bude programování u konce, pocítíte to.

Abyste přijali co největší množství energie z kamene, můžete jej nosit každý den u sebe, umístit jej pod svůj polštář nebo na noční stolek. Dávejte pozor, aby naprogramovaný kámen nepřicházel do kontaktu s jiným, mohl by se poškodit. Pro jeho bezpečí je vhodné zabalit kameny v době nepoužívání do bílé přírodní látky, nejlépe bavlny či hedvábí. Bílá barva látky zabrání kontaktu vnější energii s kamenem, a rovněž zamezí tomu, aby neutíkala energie kamene ven.Děkujeme za přečtení.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.


© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na  info@nefertitis.cz.
 


Autor: Eliška Reznerová

Žádné komentáře:

Okomentovat